Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ve İŞKUR arasında büyük işbirliği

 

İŞKUR’dan İş Kulübü Eğitimleri

 

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile İŞKUR Kırşehir İl Müdürlüğü arasındaki işbirliği faaliyetleri çerçevesinde İş ve Meslek Danışmanları tarafından Fakültenin 4. sınıf öğrencilerine eğitim verildi.

Fakülte öğrencilerinin kariyer planlamalarına destek olmak amacıyla 3 gün süren programda özgeçmiş hazırlama teknikleri, iş başvuru mülakat teknikleri ve işveren beklentileri, iş arama kanalları, beden dili, telefon görüşme, imaj yönetimi gibi eğitimler verildi.

Eğitim sonunda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nur Çetin ve Türkiye İş Kurumu Kırşehir İl Müdürü Metin Ülgen Kaya öğrencilerle bir araya geldiler.

Fakültenin son sınıf öğrencileri uygulamalı şekilde düzenlenen bu eğitimlerin iş yaşamına hazırlanırken kariyer planlamalarına büyük katkı sağladığını belirttiler.

Türkiye İş Kurumu Kırşehir Müdürü Metin Ülgen Kaya, İş kulübünün amacı gençlerin motivasyonunu arttırmak ve yöntem desteği vermek olduğunu vurgulayarak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinin dönüşlerinden memnuniyet duyduklarını ve eğitim programlarını geliştirmeye açık olduklarını ifade ettiler.

AK Parti Kırşehir İl Başkanı  Ünsal, iş yerleri fırtınada  hasar gören esnafla görüştü AK Parti Kırşehir İl Başkanı Ünsal, iş yerleri fırtınada hasar gören esnafla görüştü

Öğrencilerin mesleki hayatı için faydalı eğitimlerin ve faaliyetlerin sağlanması konusunda yoğun çaba sarf ettiklerini belirten Dekan Prof. Dr. Nur Çetin, verimli eğitimler için başta İŞKUR Müdürü olmak üzere tüm ekibe teşekkür ettiler.

Program sonunda Fakülte Dekanı Prof. Dr. Nur Çetin ve Türkiye İş Kurumu Kırşehir Müdürü Metin Ülgen Kaya tarafından katılımcılara katılım belgeleri takdim edildi.

İlgi ve alakaları için teşekkür eden İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nur Çetin, bu eğitimlerin diğer öğrenciler için de düzenleneceğini ve işbirliğimizin artarak devam edeceğini belirttiler.

Program toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. (HABER MERKEZİ)