Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2’nci Lig Kırmızı Grupta mücadele eden temsilcimiz Kırşehirspor’un uzun lig maratonunun 2’nci yarısındaki rakiplerinden olan İskenderunspor, depremden dolayı kalan maçlarını İstanbul’da oynayacak.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem felaketi nedeniyle 6 Şubat’ta ara verilen 2. Lig, 27 günlük aranın ardından 5 Mart Pazar günü kaldığı yerden yeniden başlayacak.

Kırmızı grupta mücadele eden ve topladığı 25 puanla 12’nci sırada yer alan Kırşehirspor, lige şampiyonluk potasında yer alan 45 puanla 2’nci sıradaki Bucaspor maçıyla dönüş yapacak.

Deprem felaketinden dolayı Diyarbekirspor ile Adıyamanspor ligden çekilmesinin ardından İskenderunspor, lige devam etme kararı verirken, Hatay temsilcisinin kalan maçları hangi ilde yapacağı büyük bir merak konusu olmuştu.

Depremin etkilediği iller arasında yer alan Hatay’daki büyük yıkım ve yaşanan binlerce can kaybı, söz konusu ilde futbolu en arka sıraya attı.

“BU ŞEHRİN ÇOCUKLARI İÇİN PES ETMEYECEĞİZ”

Felaketin ardından lige devam edip etmeme konusunda kararsız kalan İskenderunspor, en son noktada “Bu şehir için pes etmeyeceğiz” sözünü slogan edinip “Ülkemizi büyük bir yasa boğan ve binlerce vatandaşımızı kaybettiğimiz deprem felaketinin acısını yüreğimizde yaşıyoruz. İskenderunspor camiası olarak bu zorlu süreci atlatmak adına ciddi bir kenetlenme ve mücadele içerisindeyiz. Yaşadığımız deprem felaketinde hocalarımız Uğur Kurt ve İbrahim Halil Ölmez’i, oyuncumuz Burak Duraltı’nı, turuncu mavili renklere gönül veren hemşehrilerimizi ve binlerce vatandaşımızı sonsuzluğa uğurladık. Hiç birini asla unutmayacak ve isimlerini daima yaşatacağız. Bu şehrin çocuklarının inancını kaybetmemesi, umutlarını yitirmemesi ve İskenderunspor’umuzun yeniden çok daha güçlü bir şekilde ayağa kalkması için biz mücadelemize devam edeceğiz. Acımızı daima yüreğimizde yaşayıp bir an bile olsa inanmaktan vazgeçmeyerek, inşallah elde edeceğimiz şampiyonluğu, yitirdiğimiz canlarımıza armağan edeceğiz. Bizler, bu şehir için pes etmeyeceğiz” açıklamasıyla lige devam kararı aldı.

Hatay temsilcisinin bu kararı üzerine, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Riva Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi’nin kapılarını İskenderunspor ailesine sonuna kadar açtı.

İÇ SAHA MAÇLARI İSTANBUL’DA

Hazırlık çalışmalarını Riva’da sürdüren ve sezon sonuna kadar burada konaklayacak İskenderunspor, maçlarını İstanbul’da oynayacak.

İç saha maçlarına ev sahipliği yapacak stat, mevcut statların durumuna göre TFF Maç Planlama ve Organizasyon Müdürlüğü tarafından belirlenecek. 1. Ligde mücadele eden Eyüpspor’un maçlarını oynadığı Eyüp Stadı, şuan için öne çıkan stat oldu.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)