SAHA: 2 No’lu Sentetik (Kırşehir)

HAKEMLER: Mustafa Sarısakal*, Mehmet Pekcan*, Ferhat Kazcı

KIRŞEHİR İŞİTME ENGELLİLER SPOR KULÜBÜ: İbrahim Aydoğmuş**, Murat Sarı**, Cengiz Yağmur**, Mehmet Sarı**, Sami Özer**, Yavuz Soytürk**, Faik Akçakaya**, İsmail Köşeoğlu**, Hasan Kılıç**, Uğur Süleyman**, İsmet Aydoğan**, Gökhan Aslan**, Ahmet Argunkaya**, Rıfat Koç**, Vedat Erdal**

ANTRENÖR: Cemil Temel

KURTTEPE SPOR KULÜBÜ: Taner Demirci*, Gökhan Bendil*, Mehmet Can Erkuş*, Kerem Pekkaya*, Ferhat Bayram*, Alpay Çatal*, Hasan Delal Bağlı*, Semih Emre*, Abdullah Düşünceli*, Eren Dönmez*, Serdar Eroğlu*, Onur Öztürk*, Sedat Abukan*, Hamdullah Can*, Mert Mustafa*, Şükrü Öztürk*, Ahmet Hamza Çatal*, Zaza Batur*

ANTRENÖR: Naim Doğan

Mucur, Başkent’ten tarihi fark yedi: 11-3 Mucur, Başkent’ten tarihi fark yedi: 11-3

GOLLER: Dk.20 Uğur, Dk.50 Yavuz, Dk.75 İsmet (Kırşehir), Dk.80 Şükrü (Kurttepe)

(Haber-Fotoğraflar: Salih HANÇER)

 

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Süper Ligi C Grubunda mücadele eden temsilcimiz Kırşehir, Pazar günü Ligin 7’nci haftasında kendi sahasında Kurttepe Spor Kulübü ile karşı karşıya geldi. Yeşil-beyazlı temsilcimiz maçın başından sonuna kadar üstün oyununu 3-1’lik skorla taçlandırarak ligdeki 3’üncü galibiyetini elde etti.

Süper Ligi C grubunda bu sezon inişli-çıkışlı bir grafik sergileyen ve zirvenin uzağında yer alan Kırşehir, Pazar günü ilk yarının son maçında kendisi gibi zirve hattının uzağında kalan Adana ekibi Kurttepe Spor Kulübü ile karşılaştı. Yeşil-beyazlı ekibimiz maçı kazanarak ilk yarıyı moralli kapatıp 2’nci yarıya umutlu girmenin hesaplarını yaptı.

Pazar günü 2 No’lu Sentetik Sahasında oynanan ve Mustafa Sarısakal, Mehmet Pekcan ve Ferhat Kazcı hakem triyosunun yönettiği maça etkili başlayan Kırşehir maçın 20’nci dakikasında Uğur’un golüyle 1-0 öne geçti. Bu golle birlikte temsilcimiz soyunma odasına 1-0 öne girdi.

Karşılaşmanın 2’nci yarısına ilk yarıya oranla daha istekli ve tempolu bir oyunla başlayan Kırşehir ekibi 50’nci dakikada Yavuz, 75’inci dakikada ise oyuna sonradan giren İsmet’i golüyle bir anda 3-0 öne geçti.

Konuk ekip Kurttepe ise 80’inci dakikada Şükrü’nün golüyle farkı 1’e indirdi. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmadı ve Kırşehir sahasında konuk ettiği Kurttepe’yi 3-1’le geçip bu sezon ki 3’üncü galibiyetini elde etti.

Bu sonucun ardından puanını 9 yapan Kırşehir İşitme Engellilerimiz sezonun ilk yarısını 5’inci sırada tamamladı.

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Süper Ligi C Grubunda Ligin 2’nci yarısı 15 Ocak 2023 tarihinde oynanacak olan 3 karşılaşmayla devam edilecek. Adana Kurttepe Spor Kulübünün maç yapmadan bay olarak geçeceği 2’nci yarının 8’inci haftasında temsilcimiz Kırşehir, sahasında OrtahisarBelediyespor’u konuk edecek.