Geçtiğimiz günlerde 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Kırşehir'de geniş katılımlı bir yürüyüş ve ardından Cacabey Meydanı'nda düzenlenen büyük katılım ve eğlencelerle kutlanırken, etkinliklere küçük çocukların katılarak renk katmaları dikkat çekti.

Kırşehir'de düzenlenen 1 Mayıs etkinliğine Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, CHP İl Başkanı Baran Genç, Eğitim Sen, SES, DİSK,  Emekli Sen Üyeleri, Sol Parti, Emek Partisi, Birleşik Metal İş, ÇYDD, Tüm Yerel Sen, Tüm Emekliler Derneği, Kırşehir İl Başkanları, sendika başkan ve yöneticileri, işçiler ile vatandaşlar katıldılar.

Kırşehir Belediyesi’nden üniversiteye  hazırlanan öğrencilere büyük destek Kırşehir Belediyesi’nden üniversiteye hazırlanan öğrencilere büyük destek

Katılımcıların arasında en dikkat çekenler ise çocuklar oldu. Gerek katılımcıların çocuğu, gerekse hayata küçük yaşta çalışmak zorunda kalarak tutunmaya çalışan çocuklar, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Yürüyüşü’nde en ön saflarda yer alarak sistemi protesto edip seslerini duyurmaya çalıştılar.

Alanları dolduran vatandaşların arasında çocuk yaşta çalışarak para kazanan küçük emekçilerde “Yaşasın 1 Mayıs, alanlardayız”, “Yaşasın 1 Mayıs, İşçi Bayramı”, “Birleşe birleşe kazanacağız” sloganlarıyla abilerine ve ablalarına destek oldular.

Kırşehir'de yaşanan küçük protestocuların objektiflere yansıyan bu kareleri renkli görüntülere sahne oldu. (HABER: FAHRETTİN TOKER)