Kırşehir’de yıllardır ETİBANK, OYAKBANK olarak hizmet verdikten sonra ismi ING Bank’a dönüşen Hollanda’lı ING Bank Kırşehir Şubesi’ni kapatma kararı aldı.

2007 yılından bu yana Kırşehir’de 10 binden fazla müşterisine hizmet veren ve halen 5 kişinin çalıştığı ING Bank’ın Kırşehir Şubesi’ni 14 Aralık’ta kapatma kararı alıp, mevcut müşterilerini de Nevşehir Şubesi’ne aktardığı öğrenildi.

ING Bank’ın bu kararına tepki gösteren Kırşehir’deki müşterileri, “Tarihte devrin iktidarına oy vermediği için il iken ilçeye dönüştürüp ilçe bile olmadığı halde il yapılan Nevşehir’e bağlanan Kırşehir ne yazık ki ING Bank yöneticilerinin bu kararı ile aynı akıbeti yaşadı. Kırşehir’de 10 binden fazla müşteriye sahip olan kârlı bir banka şubesi neden kapatılır da Nevşehir’e bağlanır anlamış değiliz” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Hollandalı ING Grubu'nun sahibi olduğu ING Bankası’nın Türkiye genelinde pek çok şubesini kapatma kararı aldığı, bu çerçevede Kırşehir Şubesi’nin de 14 Aralık’ta kapatılacağı öğrenildi.

Çiftçiler, Sözleşmeli Besicilik konusunda bilgilendirildi Çiftçiler, Sözleşmeli Besicilik konusunda bilgilendirildi

ING Bank’tan Kırşehir’deki müşterilerine gönderilen mesajda, “Sevgili ING'li, 14 Aralık tarihinden itibaren size Kırşehir Şubesi yerine Nevşehir Şubesi'nden hizmet vermeye devam edeceğiz. Şube değişikliğiyle oluşan yeni hesap numaranızı ING mobil veya İnternet Şubesi'nden öğrenebilirsiniz. Keyifli günler dileriz. İletişim: 03842131468” ifadelerine yer verildi. (HABER: BEYHAN BALLI)