Antrenör Uyumsal, ‘Kırşehir Çiğdem’e konuştu:

“İNANDIK, HAK ETTİK VE BAŞARDIK…”

KIRŞEHİR  1’inci Amatör Küme Futbol Ligi’nde şampiyon olarak gelecek sezon ilimizi Bölgesel Amatör Ligi’nde temsil edecek olan Gençlikspor’un başarılı antrenörü Murat Uyumsal, alınan başarının ardından Gazetemizin spor Muhabiri Salih Hançer’e açıklamalarda bulundu.

Kırmızı-lacivertli ekibin hocası, hak ederek şampiyon olduklarını ve elde edilen bu şampiyonluktan dolayı da tüm ekibe teşekkür etti.

Mucurlu gençler, sporla iç içe… Mucurlu gençler, sporla iç içe…

Sezonu topladığı 35 puanla zirvede tamamlayan Kırşehir Gençlikspor’unantrenörü Murat Uyumsal yaptığı açıklamada, “İnanılmaz bir aile ortamı oluşturuldu ve bu aile ortamı sonunda da hep beraber şampiyon olduk. Bizler bu ligde 2’nci sezonumuzu geçiriyoruz. İlk sezonumuzu geçtiğimiz yıllarda lige genç oyuncularla kurulu bir kadroya katılarak oynamıştık. Bu sezon İl Müdürümüz sayın Numan Nafiz Şahin bey olmak üzere şube müdürlerimiz her zaman bizim yanımızda olup gücümüze güç kattılar. Onların büyük desteğini yanımıza alarak Kırşehir’in yerel liginde mutlu sona ulaşmayı başardık. Tarihinde ilk kez Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele edeceğiz. Gençlikspor gerçekten hem oynadığı futbol hemde kritik maçlarda aldığı galibiyetlerle şampiyonluğu hak etti. Şampiyon olduk evet güzel bir duygu ama, bu dakikadan sonra Kırşehir’i temsil ediyor olmanın da büyük bir sorumluluğu üzerimizde olacak. Bölgesel Amatör Ligi’ne güçlü bir kadro oluşturup kalıcı olmak ve ses getiren bir takım olmak istiyoruz. Bunun için iyi bir planlama yapacağız. Bölgesel Amatör Lig’nde tabii öncelikle kalıcı olmak çok önemli. Onun için iyi planlama yapmak gerekiyor. Onu oturup yönetimimizle, başkanımızla konuşacağız ve planlamamızı yapacağız. Şampiyonluk yolunda kendilerine destek veren herkese teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)