Kırşehir'de 197 kişi kurban keserken hastanelik oldu Kırşehir'de 197 kişi kurban keserken hastanelik oldu

8-9 Haziran 2024 Cumartesi ve Pazar günü gerçekleşecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde, Kırşehir'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin katkılarıyla önemli bir çalışma yapıldı.

Türkiye’de ilk kez, öğrenciler Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde sınava girecekleri salon ve sıralarda deneme sınavı yaptılar.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nde gerçekleşen sınava yüzlerce öğrenci ve görevli katılım sağladı. Öğrenciler 8-9 Haziran'da girecekleri sınav öncesi prova gerçekleştirerek Türkiye'de bir ilke imza atıldı.

Deneme sınavı sonrasında bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Gülşen, “Gençlerimizin üniversite sınavı öncesinde heyecanlarını yenmeleri anlamında çok önemli bir çalışma oldu. Deneme sınavının, öğrencilerimizin haftaya Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) girecekleri salon ve sıralarda olması bu çalışmayı özel kıldı. Böylesi zor bir çalışmanın başarılmasında bizlere verdikleri desteklerden dolayı başta Valimiz Sayın H. Mete Buhara’ya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil’e, il ve ilçe milli eğitim yöneticilerimize, okul müdürlerimize ve hiçbir karşılık beklemeden destek veren 545 gönüllü öğretmenimize teşekkür ediyorum” dedi.

Muhabir: FAHRETTİN TOKER