Kırşehir'in Psikolojik Danışmanı ve çift terapisti Habibe Arıöz, ilişkinin ciddileşmesiyle birlikte evlilik korkusunun da başladığını söyledi.

Psikolojik Danışman ve çift terapistiArıöz, "Birlikte bir hayatı paylaşmak ve hayat arkadaşı olmak için yasal yollara başvurarak evlilik, birbirine değer veren iki kişinin ortak hedeflerine ulaşmasının bir yoludur. Ancak, düğün tarihi yaklaştıkça, bazı çiftler ortak evlilik hayallerinin kendilerine sorun yarattığını görebilirler. Evlilik korkusu, onun hakkında yanlış kanılara yol açar ve geleceği hakkında endişe yaratır" dedi.

Sağlık Müdürü Değirmencioğlu, Özbağ’da incelemelerde bulundu Sağlık Müdürü Değirmencioğlu, Özbağ’da incelemelerde bulundu

Kırşehir'de maliyetinin arttığı evlilik, çiftler arasında korku ve endişeye sebep olabiliyor. Çift terapisti Habibe Arıöz, "Evlilik korkusunun birçok nedeni olabilir. Düğün öncesi, evlilik teklifi, nişan vb. Geleneklerin baskısı, aile içinde kalma kaygısı, evliliğin aşkı öldüreceğine dair olumsuz inanç evliliğe hazırlanırken korku yaratır. Bir kişinin evlilikle ilgili bilinçaltı korkuları vardır" diye konuştu.

Muhabir: (HABER: FAHRETTİN TOKER)