Yüce dinimizin en önemli günlerinden biri olan mübarek Ramazan Bayramı, ilimiz genelinde huzur içinde kutlanıyor.

Tüm İslâm coğrafyasını ortak bir ruhla kaynaştıran Ramazan Bayramı nedeniyle Ahi Evran Külliyesinde bayramlaşma töreni düzenlendi. Ahi Evran Camiinde kılınan bayram namazı sonrasında gerçekleştirilen bayramlaşma törenine Vali Vekili Zikri Şahin, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uçar, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Sadık Gülecen, ilimiz protokolü, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu başkanları, daire müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Ekonomik güven endeksi mayısta aylık bazda yüzde 1,4 arttı Ekonomik güven endeksi mayısta aylık bazda yüzde 1,4 arttı

Vali Vekili Zikri Şahin, bayramın 1. günü öğle saatlerinde ilimiz protokolü ile birlikte Fatma Bacı Sevgi Evlerini ziyaret ederek devletimizin koruması altındaki çocuklarla bayramlaştılar. Vali Vekili ve beraberindekiler bu ziyaretin ardından, Huzur Evine geçerek burada kalan büyüklerimizin bayramını kutladılar.

Vali Vekili Zikri Şahin, “Ramazan Bayramına ulaşmanın mutluluğunu Milletçe hep birlikte yaşıyoruz. Bugün de çeşitli ziyaretler gerçekleştirerek vatandaşlarımızla bayramlaşıyoruz. Bu vesileyle, tüm Kırşehirli hemşehrilerimizin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum.” dedi.

Bayramlaşma programı, Vali Vekili Zikri Şahin’in öğleden sonra yaptığı ziyaretlerle devam etti. (HABER MERKEZİ)