Millî Eğitim Bakanlığı, bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde de "bilim", "sanat", "matematik" ve "İngilizce" olmak üzere 4 alanda, eğlenceli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarını içeren öğrencilerimiz için “Kış Okulları” ücretsiz kurslarını hayata geçirdi.

Kırşehir İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak gerekli tüm çalışmalar tamamlanarak yarıyıl tatilinde okullarımızda “Kış Okulları” ücretsiz kursları açılarak çalışmalara başlandı.

Kurs içeriğinde,  Matematik ve İngilizce derslerinde açılan kurslarda, 4. sınıftan 12. sınıfa kadar olan öğrenciler için belirlenip 5 grupta etkinlik yapılacaktır. Bir öğrenci bu kursların her ikisine de başvurabilecektir.

Öğrenciler bir dersten günlük 2, haftada 10, toplam 20 saatlik programlara katılacak, iki kursa katılan öğrenci, iki haftada toplam 40 saat ders almış olacak.

Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademeleri için yarıyıl tatiline özel 5 ayrı dijital materyal de ilk kez öğrencilerin kullanıma sunulmuştur. Matematik dersleri için "Matematik ile Eğlenceli Kış", İngilizce dersleri için "WinterFunwith English" olmak üzere dijital ortamdaki 2 yeni dergi hazırlandı.

Ayrıca okul öncesi, ilkokul ve ortaokul olmak üzere 3 ayrı kademedeki öğrencilere yönelik güncel bilgilerin, eğlenceli etkileşimli içeriklerin yer aldığı 3 ayrı Bilim Sanat Dergisi de dijital ortamda ilk kez hazırlandı.

Millî Eğitim Bakanlığı, yeni dijital eğitim materyallerini, karnelerin verileceği 20 Ocak Cuma itibarıyla resmi internet sitesinden tüm öğrencilerin kullanımına sundu. Kurslarda kullanılacak materyaller, her seviyedeki öğrencinin gelişimi gözetilerek hem öğretici hem de keyifli vakit geçirmesini sağlayacak şekilde tasarlandı.

BAŞKAN EKİCİOĞLU, TARIMSAL UYGULAMALARINI ANLATTI… BAŞKAN EKİCİOĞLU, TARIMSAL UYGULAMALARINI ANLATTI…

Millî Eğitim Bakanlığı, yarıyıl tatilinde düzenlenecek lise kademesine yönelik kurslarda, yenilikçi yaklaşımlar içeren yeni matematik programını da ilk kez hazırladı. Programda, öğrencilerin şifre bilimden veri analizine, geometri dünyasının keşfinden küresel problemler karşısında çözüm yolları üretebilecekleri etkinliklere kadar çeşitli alanlara yer verildi.

Bu kapsamda kurslarda öğrenciler, şifre biliminin temellerini öğrenecekleri etkinliklerle kendi şifre algoritmalarını oluşturacak. "Verilerin serüveni" başlıklı etkinliklerde ise öğrencilerin veriyi toplayıp analiz edecekleri ve çıkarımda bulunacakları içerikler hazırlandı.

BİLSEM'lerdeki bilim ve sanat kursları, 2 ve 12. sınıf aralığındaki tüm öğrencilere açık olacaktır. Bu kurs programında öğrenciler, 16 saatlik atölye programlarından yararlanabilecek. Bu kapsamda, robotik, yapay zekâ, yazılım geliştirme, havacılık ve uzay, yenilenebilir enerji, bilimsel araştırma teknikleri, akıl oyunları gibi alanlarda 55 farklı atölye, Türkiye'nin farklı bölgelerinde öğrencilerle buluşturulacak.

Kurslar 21 Ocak'ta başlamış olup ve 5 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek.

Kırşehir’deki  “Kış Okulları” ücretsiz kurslar okullarımızdaki öğrencilerimize açılmış olup, tüm öğrencilerimizi kurslara davet edildi. (HABER MERKEZİ)