Millî Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin eğitime erişimini artırmak için sosyal politikalarla öğrencileri desteklemeye devam ediyor.

Sömestr tatilini verimli geçirmek için öğrencilere öneriler   Sömestr tatilini verimli geçirmek için öğrencilere öneriler  

İlimizde taşımalı eğitim kapsamında 2 bin 679, okullarımızdaki pansiyonlarda 794 ve okul öncesinde 50 olmak üzere toplam 3 bin 523 öğrenci ücretsiz yemek hizmetinden faydalanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, şartlı eğitim yardımından öğrenci burslarına, taşımalı eğitimden ücretsiz yemek imkânına, ücretsiz ders kitaplarından yardımcı kaynaklara çok sayıda projeyi kararlı bir şekilde uygulamaya devam ediyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan şunları söyledi:

"Bakanlığımız yıllardan beri çok sayıda sosyal politikayla eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmeye devam ediyor. Taşımalı eğitim kapsamında, okullarımızdaki pansiyonlarda ve okul öncesinde ilimizde 3 bin 523 öğrencimiz ücretsiz yemek hizmetinden faydalanıyor. Mevcut durumda Türkiye genelinde yaklaşık 1 milyon 800 bin öğrencimize ücretsiz yemek hizmeti verildiği, bu hizmetin 2023 yılında 2,5 milyon öğrenciye çıkarılacağının hedeflendiği ve burada okul öncesine ağırlık verileceği Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer tarafından açıklanmıştır. Bu hedefler doğrultusunda bizlerde Kırşehir İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak Bakanlığımız tarafından uygulamaya konulan her türlü programın ilimiz bazında uygulanması için gayretle çalışacağız." (HABER MERKEZİ)