Vali Buhara Esnaf Kefalet Kooperatifi’nin genel kurulunda konuştu: 

 “İlimiz için esnaflarımızla

birlikte çalışarak projeler

Kırşehir beyaza büründü Kırşehir beyaza büründü

ortaya koyacağız”

 Vali H. Mete Buhara, Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 68. Olağan Genel Kurulu'na katıldı.

Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde düzenlenen genel kurulda güven tazeleyerek yeniden başkan seçilen Bahamettin Öztürk ve yönetimini kutlayan Vali H. Mete Buhara, kendilerine çalışmalarında başarılar diledi.

Yaptığı konuşmada Kırşehir’in barındırdığı değerleriyle önemli illerden bir tanesi olduğunu belirten Vali H. Mete Buhara, “İlimiz için en iyisini yaparken başta esnaflarımız olmak üzere İlimizin tüm dinamikleri ile ortak çalışmalar yürüteceğiz. Ahiliğin başkenti Kırşehir’e yakışır bir şekilde hareket ederek İlimiz için esnaflarımızla birlikte çalışarak projeler ortaya koyacağız. Hepimiz bir bütünün parçalarıyız, Kırşehir’imiz için hep birlikte gayret edeceğiz. Esnaflarımızla ortak yapacağımız çalışmaların başka illere de örnek olacağına inanıyorum. Esnaf ve sanatkârlarımızı Ahilik Haftası gibi diğer tüm etkinliklerimizde işin içinde görmek istiyoruz. Yürüttüğümüz çalışmalarda şehrimizin var olan potansiyelinin farkında olmalıyız. Çalışmalarımızda umutsuzluğa değil iyiye yönlendireceğiz, moralimizi yüksek tutacağız, sahip olduğumuz değerleri ön plana çıkararak bu değerlerimizin tanıtımını yapacağız. Olumsuz konuşmaların ve yaklaşımların hiç kimseye ve hiçbir şeye bir faydası yoktur. Dünyanın ve ülkemizin merkezi konumunda olan Kırşehir olarak yolumuza devam etmek için bunu hep birlikte yapacağız. Birçok değerleri yetiştiren özel bir şehiriz. Kaliteli insan yetiştiren, kültürel yapısı güçlü olan Kırşehir’imizin potansiyelini en iyi şekilde değerlendirerek Ahi şehrimizi hem daha da geliştirecek hem de tüm dünyaya tanıtacağız. Esnaflarımızla ortak çalışmalar yürüterek güzel çalışmalarda bulunacağız. Bu vesileyle, genel kurulun şehrimiz için hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm esnaflarımıza hayırlı kazançlar diliyorum.” dedi.

Bahamettin Öztürk ise konuşmasında, “68. Olağan Genel Kurulumuza katılarak bizlere güç ve destek veren herkese teşekkür ederim. Genel kurulumuzun şehrimize, esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” dedi. (HABER MERKEZİ)