SALON: Aşıkpaşa Spor Salonu (Kırşehir)

MAÇIN HAKEMLERİ: Fatma Öztabur**, Betül Şahinci Gökgül**

İLGİMSPOR: Damla Genç**, Şeyma Öztürk**, Şevval Aydoğan**, Selen Ercan**, Cemre Ceren**, Beren Baran**, Sahra Yenice**, Sıla Akdeniz**, Naz Şahin**, Damla Süngü**, Eylül Nisa Karaca**, Rümeysa Yağmur Çelik**, Selen Ezgi Kılıç**

ANTRENÖR: Mevlüt Sönmez

GENÇLİKSPOR: Işılsu Türkmen**, Hazal Küçükbaba**, Eylül Vurgun**, Fatma Elif Çelik**, Ecrin Dara**, İclal Kalender**, Beliz Koyuncu**, Nilda Yaren**, Emine Köksaldı**

ANTRENÖR: Hasan Orbay

SETLER: 25-08, 25-13, 25-10 (İlgimspor)

MAÇ SONUCU: 3-0 (İlgimspor)

 

3 ŞUBAT tarihinde 8 takımın tek devreli lig usulüne göre mücadele edildiği Yıldız kızlar voleybol il birinciliğinde şampiyonluğu 2 maç önce garantileyen İlgimspor, Gençlikspor maçının ardından kupasını havaya kaldırdı.

Ligde oynadığı 7 maçın 7’sini de kazanarak yenilgisiz şampiyon olan İlgimspor, son oynadığı Gençlikspor maçını da çok rahat bir şekilde kazanarak gençler kategorisinde olduğu gibi yıldızlar voleybolda da şampiyon olmayı başardı.

İlgimspor, yıldızlar voleybolda son maçını Gençlikspor’a karşı yaptı. Aşıkpaşa Spor Salonu’nda oynanan ve Fatma Öztabur, Betül Şahinci Gökgül hakem triyosun birlikte yönettiği maçın ilk setinde rahat bir oyun sergileyen turuncu-siyahlılar 25-8 gibi çok farklı bir skorla kazanarak 1-0 öne geçti.

Karşılaşmanın 2.setinde de oyunda üstünlüğünü eline alan ve rakibini hataya zorlayan taraf olan İlgimspor, 25-13 kazanarak skoru 2-0 yaparken, mücadelenin son setini de 25-10 kazanarak maçtan 3-0’lık skorla galip ayrıldı.

Bu sonucun ardından oynadığı 7 maçın tamamını kazanan İlgimspor, yenilgisiz bir şekilde şampiyon olarak Türkiye Yıldız Voleybol şampiyonasında ilimizi temsil etme hakkı elde etti.

7’de 7 yaparak mutlu sona ulaşan İlgimspor’a madalya ve kupalarını Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin verdi.

Kırşehirspor’un grubundaki takımlara cezalar geldi Kırşehirspor’un grubundaki takımlara cezalar geldi

Madalya ve kupa törenin ardından İlgimspor’a dereceye giren sporcular ve idareciler günün anısına karşılaşmaların oynandığı Aşıkpaşa Spor Salonu’nda toplu olarak hatıra resim çekindiler. (HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)