MUCUR’UN SU SORUNU KÖKTEN ÇÖZÜMLENECEK

MUCUR’UN SU SORUNU KÖKTEN ÇÖZÜMLENECEK

Devlet Su İşleri (DSİ) ve Mucur Belediyesi arasında yapılan protokolle, Mucur ilçemizin, önümüzdeki 40 yıllık su ihtiyacını karşılayacak olan 10 milyon lira bütçeli sondaj çalışmasına start verildi.
Altyapı çalışmaları ile birlikte yürütülecek olan tüm içme suyu, atık su ve aspesli borularının tamamen yenileneceği 50 Milyon lira bütçeli altyapı çalışmalarını AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, AK Parti Ankara Milletvekili hemşehrimiz Hacı Turan, İl Başkanı Muzaffer Aslan, Mucur Kaymakamı Faruk Erdem ve Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, Mucur içme suyuna eklenmek üzere saniyede 34 litre su çıkacak olan, toplamda 10 milyon lira ödenek ayrılan DSİ sondaj alanında incelemelerde bulundu.
Sondaj çalışmalarının tamamlanmasının ardından 25 milyonu hibe olmak üzere toplamda 50 milyona mal olacak şehir içme suyu ve atık su hatlarının yenilenmesi, aspesli boruların değişimi projesi başlayacağını belirten Milletvekili Mustafa Kendirli, projenin şimdiden Mucur’a ve hemşehrilerine hayırlı olması dileğinde bulunarak destek veren kişi ve kuruluşlara da teşekkür etti. (HABER: NECLA BAĞCI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER