Kırşehir'de karla kaplı köy yolu yok

Kırşehir'de karla kaplı köy yolu yok


KIRŞEHİR İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamaya göre, ilimiz ilçe ve köylerde etkili olan kar yağışı sonrası kapanan köy yolları, ekiplerin yoğun çalışmasıyla yeniden ulaşıma açıldı.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz, İl Özel İdaresi olarak Merkez ve ilçelerimizde 9 greyder, 7 bıçaklı kamyon, 9 kepçe toplamda 26 iş makinesi ve 53 personel ile Karla Mücadele Ekibi oluşturduklarını ve bu kapsamda etkili olan kar yağışı sonucu yolları açma çalışmasının yürütüldüğünü aktardı.
Perşembe günü etkili olan kar yağışı sonucu Akçakent, Boztepe, Çiçekdağı ve Mucur ilçeleriyle bağlı köylerde kapanan tüm köy yollarının ulaşıma açıldığına dikkati çeken Yılmaz, şunları kaydetti:
“Meteorolojiden alınan bilgiler doğrultusunda karla mücadele ekiplerimiz ilçelerde hazır bulundurulmakta olup ani müdahale edilerek kapanan köy yollarını açarken, diğer taraftan yolda mahsur kalan vatandaşlara yardımcı oldu. Özel İdare ekiplerimiz halkın ulaşımda sorun yaşamaması için tüm ekipleriyle teyakkuz halindedir. Karla mücadelede önceliğimiz köy yollarının ulaşıma açık kalmasıdır. Gece gündüz çalışan ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” (HABER MERKEZİ)
Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2019, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER