Kaman'da yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı

Kaymakam Hakan Şen, Orman ve Su İşleri Kırşehir Şube Müdürlüğü yetkilileri ile Kaman Avcılar, Atıcılar ve Doğal Hayatı Koruma Derneği Başkanı Osman Çelik ve üyelerin katılımıyla, yaban hayvanları için Müderris Mahallesi'nin kırsal kesimine Bin Beşyüz kilo arpa bırakıldı. Şen, burada yaptığı açıklamada, ülke genelinde olduğu gibi Kaman'da da etkili olan soğuk ve kar yağışının doğal hayatı olumsuz etkilediğini söyledi.

Kaman'da yaban hayvanları  için doğaya yem bırakıldı
Kaymakam Hakan Şen, Orman ve Su İşleri Kırşehir Şube Müdürlüğü yetkilileri ile Kaman Avcılar, Atıcılar ve Doğal Hayatı Koruma Derneği Başkanı Osman Çelik ve üyelerin katılımıyla, yaban hayvanları için Müderris Mahallesi'nin kırsal kesimine Bin Beşyüz kilo arpa bırakıldı.
Şen, burada yaptığı açıklamada, ülke genelinde olduğu gibi Kaman'da da etkili olan soğuk ve kar yağışının doğal hayatı olumsuz etkilediğini söyledi.
Yaban hayvanlarının hayatın önemli parçası olduğunu belirten Şen, "Yaban hayvanlarının doğanın dengesinin korunmasında büyük rolü bulunmaktadır. Yaban hayvanlarının kış şartlarında yaşamlarını sürdürmelerine katkı sağlamak amacıyla yemleme yaptık. Bu davranışın tüm Kamanlı hemşehrilerimize örnek olmasını diliyorum" dedi.
Herkesi evlerinin önüne hayvanlar için yem bırakmaya davet eden Şen, yaklaşık 2 bin liralık yem alımına destek sağlayanlara teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2015, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER