Kaman'da 47 adet koç dağıtıldı

Kaman'da 47 adet koç dağıtıldı


Kaman’da küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan 47 kişiye Malya Tarım İşletmesi Müdürlüğünden temin edilen ve Bakanlık bütçesinden yüzde 50 hibe şeklinde birer adet Akkaraman ırkı koç dağıtımı gerçekleştirildi.
Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılığı Geliştirme, Koyun ve Keçi Verimliliğini Arttırma Projesi kapsamında kura sonucu belirlenen küçükbaş hayvan yetiştiricisi 47 kişiye Malya Tarım İşletmesi Müdürlüğünden temin edilen yüzde 50’si yetiştirici yüzde 50’si devlet destekli Akkaraman ırkı koç dağıtıldı.
28 Ağustos 2020 Cuma günü Kaman Hayvan Pazarında gerçekleştirilen hibe koç dağıtım törenine İlçe Tarım ve Orman Müdürü Behset Bulanık, Kırşehir Koyun ve Keçi Birliği Başkanı Erol Doğan, İlçe Tarım Müdürlüğü Teknik Personelleri ile hayvan almaya hak kazanan yetiştiricileri katıldı.
Et ve süt veriminin arttırılarak yetiştiricilere ekonomik katkı sağlamak amacıyla düzenlenen projede ile yetiştiricilerin elinde bulunan koyun ve keçi sürülerine yüksek vasıflı erkek damızlıkların katılımıyla kan değişiminin sağlanarak işletmelerin mevcut verimliliğinin artırılmasının amaçlandığını vurgulayan İlçe Tarım Müdürü Behset Bulanık, “Proje kapsamında Kaman ilçemizdeki 47 küçükbaş hayvan yetiştiricimize dağıtılmak her işletmeye birer tane olmak üzere 47 adet koç dağıtımını gerçekleştirdik,” dedi. (HABER MERKEZİ)
Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER