“AKÇAKENT ORMANLIK ALANLARI EKO TURİZME AÇILMALI”

“AKÇAKENT ORMANLIK ALANLARI EKO TURİZME AÇILMALI”

İYİ Parti Akçakent İlçe Başkanı Umut Türkay'dan "Ekoturizm Önerisi!"

“AKÇAKENT ORMANLIK ALANLARI EKO TURİZME AÇILMALI”

İYİ Parti Akçakent İlçe Başkanı Umut Türkay'dan "Ekoturizm Önerisi"nde bulundu.
Akçakent’in orman alanları ile birlikte EKO turizmine açılması gerektiğini belirten Umut Türkay, yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
“Akçakent ilçemiz bozkırın ortasında adeta Karadeniz'den bir parça gibi doğal güzelliğe sahip. Koruma altına alınan Meşe Ormanları yer yer 10 metre yüksekliğe sahip. Özellikle bölge halkı tarafından ‘Eskiyurt Mesire Alanı’ olarak bilinen gölet ile Boğazevci -Akçakent göletine yürüyüş yolları yapılması burada konaklama ve yemek yerleri yapılması güzel bir reklam ile buraların bölge halkına duyurulması Kırıkkale'den Ankara'dan Kırşehir'den Aksaray'dan Yozgat'tan gelecek doğa severlerin hafta sonları için kaçınılmaz ziyaret yeri olacaktır.
AKÇAKENT'TE EKO TURİZM NEDEN OLMASIN? 
“Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz Eko turizm çevreyi koruyan ve yerel halkın refahını gözeten, doğal alanlara karşı duyarlı bir seyahattir. Turizm pazarında, doğaya dayalı turizm olarak tarif edilen eko turizm, sürdürülebilir kalkınma aracı olarakta görülmektedir. Akçakent Türkiye'nin en küçük ilçelerinden biridir. Bir çok önemli hizmete ihtiyacı vardır. Bunları zaman zaman dile getiriyoruz. Bugün onlardan bahsetmek istemiyorum. Akçakent'e konumu itibari ile şuan bir fabrika kurulamıyor, iş sahası yok denilecek kadar az. Bölge halkı geçimini ufak çapta da olsa tarım ve hayvancılık ile sağlıyor. Her geçen gün göç vermesi nedeniyle hem nüfusu düşüyor  hem de hizmet alma konusunda ancak kendi yağı ile kavrulabiliyor.
“Eko turizm Akçakent için bir fırsat olabilir. İnsanlar Büyükşehirler'de beton yığınları arasında sıkışmış, hafta sonları bir fırsat bulunduğunda doğa ile iç içe vakit geçirmek için fırsat kolluyorlar. Devletimizin ve Yerel yönetimlerin yapacakları yatırımlar ile Akçakent doğası ile temiz havası ile cazibe merkezi haline gelebilir. Bunun için siyasetçiler, bürokratlar, iş insanları, sivil toplum kuruluşları elini taşın altına koymalı, Bozkırın ortasında bulunan bu cennet vatanın kıymetini bilip, yatırım yapmalılardır.” (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2021, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER