Oyun tutkusunu büyütüp kendi girişimlerini kurdular Oyun tutkusunu büyütüp kendi girişimlerini kurdular

 

                Kırşehir Vali Yardımcısı Alper Balcı Başkanlığında Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Mahir Özcan ve kurum temsilcilerinin katılımlarıyla İl Su Kurulu Toplantısı düzenlendi.

                Toplantıya Vali Yardımcısı, Kurum Amirlerinden; Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa İlmeç, Orman İşletme Müdürü, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü, Devlet Su İşleri 122. Şube Müdürü, İller Bankası Ankara Bölge Müdürü, Meteoroloji Müdürü, Sanayi ve Teknoloji Müdürü, Kırşehir Üniversitesi Rektörlüğü, Kırşehir Belediyesi, Ticaret Odası Başkanlığı temsilcileri ve teknik personelleri katıldı.

29.11.2023 tarihli ve 32384 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik yapılmasına dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İl Su kurulları,  Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda yürütülerek Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 81 İlde İl Su Kurulları, 25 havzada Havza Su Kurulları ve Ulusal Su Kurulu oluşturuldu.

Kızılırmak havzasında yer alan Kırşehir’in durumunun değerlendirildiği kurul toplantısında; var olan yeraltı ve yerüstü su kaynaklarının korunması, yönetimi ve zenginleştirilmesi, bireysel ve kurumsal su tüketimlerinin azaltılması, peyzaj alanlarında suya ihtiyaç duymayan bitki örtüsünün kullanılması, içme ve kullanma suyu güvenliği planlarının hazırlanması, taşkın planlarının oluşturulması ve uygulanması, havza ölçekli yönetim planları ve su verimliliği il planlarının hazırlanması ve su ile ilgili konular görüşüldü ve kararlar alındı.(HABER MERKEZİ)