2022 yılı Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında İl Müftüsü Mehmet Yaman tarafından “Peygamberimiz, Cami ve İrşat” konulu konferans verildi. Çiçekdağı Belediyesi Hayır Evi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen konferansa, kurum amirleri, kamu çalışanları, ilçe müftülüğü din görevlileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Konferans Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayarak İlçe Müftüsü Ünal Koca’nın açılış konuşmasıyla devam etti. Daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Mevlid-i Nebi Haftası tanıtımını içeren sinevizyon gösterisinin ardından İl Müftüsü Mehmet Yaman; “Peygamberimiz, Cami ve İrşat” konulu konferanslarını sundu. Yaman konuşmasında ; “Mevlid-i Nebi Haftası'nın Sevgili Peygamberimiz (S.a.v)'i anma ve anlama haftası olduğunu belirterek, bizleri buraya toplayan Peygamber sevgisidir. 14 asır önce Allah’ın rahmet olarak gönderdiği alemlere rahmet Peygamber Efendimize 14 asır önce sevgi nasılsa bugün de aynıdır.” dedi.

Din görevlileri ve vatandaşların yoğun katılım sağladığı konferans sonrası İlçe Müftüsü Ünal Koca, Müftü Yaman’a çiçek takdiminde bulundu.

İl Müftümüz Mehmet Yaman ardından Mucur İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen programa da katıldı.

Seyfe Gölü Revize Yönetim Planı Projesi Açılış Çalıştayı Seyfe Gölü Revize Yönetim Planı Projesi Açılış Çalıştayı

Mevlidi Nebi haftası etkinlikleri kapsamında Mucur ilçesinde Hz. Peygamber Cami ve irşad konulu konferans gerçekleştirildi. Açılış konuşmasında Mucur İlçe Müftüsü Mehmet Ali Dilek katılımcılara teşekkür ederek, Mevlid-i Nebi haftasının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Daha sonra İl Müftüsü Mehmet Yaman'ın konuşmacı olarak yer aldığı programda irşad ve tebliğin önemi, irşadın kaynağı, din görevlilerinin irsad konusundaki önemi ve etkinliği,  ezanın en büyük davet olduğu konularına yer verdi. Halkın yoğun katılımıyla gerçekleşen konferans ilahi ve şiir dinletileriyle son buldu. (HABER MERKEZİ)