Depremden etkilenen şehirlerdeki çalışmalara destek vermek üzere gönüllü din görevlilerimizden oluşan yeni ekipler bölgeye sevk ediliyor.

Kırşehir il Müftülüğü görevlileri ile TDV gönüllülerinden oluşturulan 15 kişilik yardım ve manevi destek ekibi deprem bölgesine gitmek üzere yola çıktı.

Borsa Başkanı Yavuz’dan Hisarcıklıoğlu’na ziyaret Borsa Başkanı Yavuz’dan Hisarcıklıoğlu’na ziyaret

Kahramanmaraş’taki depremzedelere acil yardım ulaştırmak, manevi destek sağlamak ve çalışmalara destek vermek üzere geçen hafta gönderilen ekiplerin ilimize dönmesi sebebiyle oluşturulan yeni ekip dualarla bugün deprem bölgesine uğurlandı.

Uğurlama töreninde konuşan İl Müftüsü Mehmet Yaman, "Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından geçen hafta ilimizden Kahramanmaraş ilinde depremden etkilenen vatandaşlara ve orada çalışan görevlilere sıcak yemek yaparak ikram etmek üzere yola çıkan ekibin ilimize tekrar dönmesi sebebiyle, üçüncü bir ekibi en kısa sürede oluşturarak tekrar deprem bölgesine uğurluyoruz. Memleketimizin yaşadığı bu büyük acıyı biz de Kırşehir olarak yüreğimizde yaşıyor ve paylaşıyoruz. Bu büyük afetin en az kayıpla atlatılabilmesi için Kırşehir İl Müftülüğü personeli ile birlikte deprem bölgesindeki kardeşlerimize maddi ve manevi destek için buradayız. Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize Yüce Rabbimizden rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.” dedi.

İl Müftüsü Mehmet Yaman tarafından yapılan dua ile ekip deprem bölgesine hareket etti. (HABER MERKEZİ)