MHP’li İl Genel Meclisi üyesi  adaylarından gazetemize ziyaret MHP’li İl Genel Meclisi üyesi adaylarından gazetemize ziyaret

                Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, Kur'an kurslarında ve camilerde eğitim almakta olan kursiyerleri üretmeye ve değerlerimiz üzerinde düşünmeye teşvik etmek, yıllardır ağızdan ağıza, kuşaktan kuşağa aktarılan fakat günümüzde unutulmaya yüz tutmuş masal kültürünü canlandırmak ve bu yolla değerler aktarımını sağlamak amacıyla “Büyüklerimizden Masallar” yarışmasında dereceye girenler belli oldu.
                Kırşehir İl Müftülüğü "İyilik ile Gönüllere Dokun" temalı masal yarışmasına 40 yaş üstü ve Kur'an kurslarında eğitim gören vatandaşlardan 6 adet müracaat olmuş, yapılan değerlendirmeler neticesinde Hacı Mehmet-Hacı Samiye Cihan Kur’an Kursu Öğrencisi Elmas Saygılı 1’inci, Hacı Mehmet-Hacı Samiye Cihan Kur’an Kursu Öğrencisi Dilek Peker 2’inci, İlimiz Mucur İlçe Müftülüğüne bağlı Hacı Müfit-Fati Çağlayan Kur’an kursu Öğrencisi Assiye Erkal 3’üncü oldu.
                Dereceye giren yarışmacılara Kırşehir İl Müftülüğünde düzenlenen program ile ödülleri verildi. Ödül töreninde konuşan İl Müftüsü Mustafa Tekin; “Yıllardır dilden dile, kuşaktan kuşağa aktarılan fakat günümüzde unutulmaya yüz tutmuş masal kültürünü canlandırarak bu yolla değerler aktarımını sağlamak, aynı zamanda yetişkin kursiyerlerimizi üretmeye ve düşünmeye teşvik etmek amacıyla  Diyanet İşleri Başkanlığımızca düzenlenen “Büyüklerimizden Masallar Yarışması”nda dereceye giren ve ödül almayı hak eden yarışmacıları kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum.” dedi. (HABER MERKEZİ)