Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen depremlerden sonra depremzede vatandaşların normal hayata dönebilmelerine yardımcı olmak amacıyla, Diyanet İşleri Başkanlığı koordinasyonunda, İl ve İlçe Müftülüklerindeki gönüllü din görevlilerinden oluşan ekipler faaliyetlerine devam ediyor.

Deprem bölgesinde yürütülen faaliyetlere katılmak üzere, Kahramanmaraş’ta kurulan çadır ve konteyner kentlerde hizmet veren “Diyanet Çocuk” çadırlarında 4-6 yaş öğrencilerine yönelik, okul öncesi çocuk gelişimi ve eğitimi alanlarından mezun veya sertifikası olan Kur’an Kursu Öğreticileri  görev yapıyorlar.

Bu kapsamda Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, Kahramanmaraş'ta kurulan “Diyanet Çocuk” çadırlarında Kırşehir İl Müftülüğü görevlileri ve 4-6 Yaş  Kur’an Kursu Öğreticileri bölgede görev yapıyorlar.

 Deprem bölgesinde okul öncesi çocukların deprem korkularını biraz olsun unutabilmeleri için Kur’an-ı Kerim, ilmihal bilgileri, Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in hayatından örnekler, çeşitli ve eğlenceli oyunlar ile el becerilerini geliştirebilmeleri için çeşitli etkinlikler yapıyorlar. Programlara katılan çocukların Diyanet Çocuk çadırını çok sevdiklerini  söylediler. (HABER MERKEZİ)

Çankırı'da 557 yıllık yağmur duası geleneği sürdürüldü Çankırı'da 557 yıllık yağmur duası geleneği sürdürüldü

Editör: İlknur öncü