Kırşehir İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu olağan birinci toplantısı 16.01.2024 tarihinde saat 10:30’da Valilik Toplantı salonunda Vali Yardımcısı Zikri Şahin başkanlığında yapıldı.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü V. Ahmet Hamdi Ünal’ın kurum tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve sonuçları hakkında kurul üyelerini bilgilendirdiği toplantı, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyelerinin istihdamın artırılmasına ve işsizliğin azaltılmasına yönelik görüş ve önerilerinin alınması, 2023/4. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında alınan kararlar gereği Yürütme Kurulunca oluşturulan eylem planlarının Kurulun bilgisine sunulup, uygulama sonuçları hakkında kurula bilgi verildi.

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yürütülen (İşbaşı Eğitim Programı, Mesleki Eğitim Kursları, Toplum Yararına Çalışma Programı vb.) faaliyetlerin Denetim Kurulu tarafından hazırlanan denetim raporlarının Kurula sunulması ve denetim sonuçları hakkında Kurul üyelerine bilgi verildi.

MHP’li İl Genel Meclisi üyesi  adaylarından gazetemize ziyaret MHP’li İl Genel Meclisi üyesi adaylarından gazetemize ziyaret

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü V. Ahmet Hamdi Ünal tarafından 2023 yılı faaliyet raporu Kurulun onayına sunuldu.

İlimizdeki işgücünün niteliklerini artırmak ve istihdam edilebilirliklerini daha kolay sağlayabilmek amacıyla 2024 yılı yıllık İşgücü Eğitim Planı Kurulun onayına sunulurken, Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yürütülen Aktif İşgücü Hizmetleri kapsamındaki kurs ve programları denetlemek üzere oluşturulacak olan il istihdam ve mesleki eğitim denetim kurullarının, Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve kuruldaki diğer kurum ve kuruluşlardan bir tanesinden belirlenecek üyelerden oluşturulmasına karar verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün talebi doğrultusunda Mucur Şeyh Edebali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğünde Yenilenebilir Enerji, Çocuk Gelişimi ve Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri alanlarının açılması Kurulun onayına sunuldu.

Toplantıda ayrıca, İl düzeyinde mevcut işletmelerin istihdamla ilgili problemlerinin tespiti, istihdamın korunması, işsizliğin önlenmesi için alınabilecek tedbirlerin belirlenmesi amacıyla, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyelerinin görüş ve önerilerinin alınmasının ardından toplantı sona erdi. (HABER MERKEZİ)