Kırşehir'de 31 Mart mahalli seçimlerinin sonuçlanmasının ardından gözler, il genel meclisi başkanlığı için gerçekleşen üye seçimlerine çevrildi. 

İl genel meclisi üyelerinin parti dağılımı dikkate alındığında, 9 üye ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 7 üye ile Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ve 3 üye ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) temsil edilmekte.

Kırşehir’de konut fiyatları artıyor, satışlar düşüyor Kırşehir’de konut fiyatları artıyor, satışlar düşüyor

İl genel meclisi başkanlığı seçimlerinde üyelerin hangi partiye mensup olduğu önemli bir rol oynamakta. Bu seçimlerde, her parti kendi üyeleri arasından bir aday belirleyerek il genel meclisi başkanlığı için yarışacak. Partiler, kendi içlerinde yapılan ön seçim veya konsültasyonlar sonucunda en uygun adayı belirlemeye çalışacak.

CHP'nin 9 üyesi arasından bir aday belirlemesi beklenirken, AKP ve MHP de kendi üyeleri arasından başkan adayı çıkarmak için çalışacaklar. Aday belirleme sürecinde üyelerin deneyimi, siyasi vizyonu ve parti içi destekleri gibi faktörler göz önünde bulundurulacak.

31 Mart yerel seçimlerinden ardından Kırşehir'de merakla beklenen il genel meclis başkanı kim olacak? (HABER: FAHRETTİN TOKER)