Kırşehir’de ikinci el ev eşyaları satan spotçuların son günlerde işlerinde hissedilir derecede düşüş yaşanıyor.

Kırşehir’de vatandaşlara ürün alırken dikkat etmeleri gerektiğini söyleyen spotçular, ürün alırken de nelere dikkat etmeleri konusunda önerilerde bulundu.

Başkan Ekicioğlu aşure dağıttı Başkan Ekicioğlu aşure dağıttı

İkinci el eşya alacaklara tavsiyelerde bulunan Kırşehir’inspotçu esnaflarından Mustafa Demir, ikinci el piyasasının zor günler geçirdiğini belirterek, ikinci el eşya alıcılarının nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlattı. Vatandaşların fiyatları ne olursa olsun ikinci el yerine sıfır ürün tercih ettiğini belirten Demir, daha çok öğrenci ve ilimize süreli gelen memurların ikinci el eşya tercih ettiğini söyledi.

İkinci el piyasasının oldukça durgun olduğunu söyleyen Demir, “Vatandaş ikinci el alırken birçok konuda dikkat etmeleri gerekiyor. Öncelikle ürünün dışında bir hasar var mı diye kontrol etmeleri gerekiyor. Dışında bir hasar varsa o üründen kaçınmaları gerekiyor. Ayrıca elektronik ürünlerde satıcıdan 2 haftalık bir garanti almaları iyi olabilir çünkü bazı ürünleri eve götürdüğünüzde hemen arızalanabiliyor. Vatandaş bir ürünü alırken satıcıdan garanti almaları çok önemli, satıcının kefil olduğu ürünler daha sağlam olur. Bunlara dikkat ederlerse bir sıkıntı yaşamayacaklarını düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

Muhabir: İLKNUR ÖNCÜ