Kırşehir'de "Yılın Ahisi"  ödülü sahibini buldu Kırşehir'de "Yılın Ahisi" ödülü sahibini buldu

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu açıkladı…

 

İKAMETGÂHINI KIRŞEHİR’E ALAN

ÜNİVERSİTELİLERE ULAŞIM DESTEĞİ

Kırşehir Belediyesi, ikametgâhını Kırşehir’e taşıyan üniversite öğrencilerine ulaşım desteği sağlayacak.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 02.12.2021 tarihinde yapılan Kırşehir Belediye Meclisi toplantısında, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Otobüs Biniş Ücreti konulu teklifi üzerine görüşülen ve karara bağlanan ulaşım kolaylığı ile ilgili bir açıklama yaptı.

Ulaşımla ilgili Meclis kararının geleceğimizin teminatı olan ve eğitim-öğretim sürecinde bulunan tüm öğrenciler hayırlı olmasını dileyen, Başkan Ekicioğlu, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ni kazanarak ilimize gelen öğrenciler için bu uygulamayı başlattıklarını dile getirerek ulaşım kolaylığı konusunda şunları ifade etti:

“Bu kapsamda yine ilimizde öğrenim gören üniversite öğrencilerinin ikametgâhlarını ilimize getirmek şartıyla toplu taşımayı etkin kullanmalarını ve ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 10 biniş ücreti karşılığında 400 biniş verilmesi, oy birliği ile kabul edildi. İlimize gelen üniversite öğrencilerinin bu uygulamadan faydalanabilmeleri için ise ikametgâhlarını Kırşehir’e aldırmaları gerekiyor. Kararın ve uygulamanın geleceğimizin teminatı olan ve öğretim sürecinde bulunan tüm öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” (HABER MERKEZİ)