Küresel akıllı telefon satışları ikinci çeyrekte Samsung ve Apple öncülüğünde yüzde 6,5 arttı Küresel akıllı telefon satışları ikinci çeyrekte Samsung ve Apple öncülüğünde yüzde 6,5 arttı

 AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal’dan Kurban Bayram Mesajı:

 “Huzur ve saadet dolu bir bayram diliyorum”

 AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, idrak edeceğimiz Kurban Bayram nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Bayramların dayanışmanın, yardımseverliğin, huzurun ve bereketin yaşandığı, dargınlıkların, kırgınlıkların unutulduğu özel günler olduğuna dikkat çeken Başkan Seher Ünsal, yayınladığı mesajda şunları ifade etti:

“Bizleri bir Kurban Bayramına daha sağlıkla, huzurla ve afiyetle ulaştırdığı için Rabbime sonsuz hamd ediyorum. Kurbandan maksat sadakat ve teslimiyet imtihanıdır. Kurban Bayramı bizlere; Hz. İbrahim ve Hz. İsmail’in sadakat ve teslimiyetini hatırlatır.

“Bayramlar; dayanışmanın, yardımseverliğin, huzurun ve bereketin yaşandığı, akrabalık ve komşuluk bağlarını kenetleyen, dargınlıkların, kırgınlıkların unutulduğu, ihtiyaç sahiplerinin yüzünün gülmesine vesile olan özel günlerdir.

“Selâmlaşarak, musafaha ederek, kucaklaşarak, kurbanlarımızı paylaşarak, ikramda bulunarak bayram sevincini çoğaltmalıyız. Aile büyüklerimizin hayır dualarını alırken, gözlerimizin nuru, evlerimizin neşesi olan çocuklarımızı sevindirirken, öksüzleri, yetimleri, garipleri de asla unutmayalım.

“Evinde ve yatağında ziyaretçi bekleyen insanlarımızı hatırlamalı; kimsesizlerin, ihtiyaç sahiplerinin kapılarını çalmalı, yüzlerinin gülmesine ve ümitlerinin yeşermesine vesile olmalıyız.

“Ne yazık ki bu Bayramı yüreğimiz buruk ve yaralı bir şekilde karşılıyoruz. Filistin başta olmak üzere İslam coğrafyasında yaşanan ve dünyanın sessiz kaldığı vahşetler, yüreğimizi yangın yerine çevirdi. Mazlum Filistin halkının bombaların gölgesinde gireceği bu Bayramı, her platformda onların yanında olan ülkemiz ve milletimizin onurlu duruşuyla tüm dünyaya haykırmaya devam edeceğiz. Bu mübarek günde en büyük temennimiz, duamız, acımasızca işgal ve katliama maruz kalan mazlum Müslüman coğrafyasının bir an önce huzur ve barışa kavuşmasıdır.

“Hac ibadeti için mübarek topraklarda bulunan kardeşlerimizi de tebrik ediyor, Haclarının ve kurbanlarının kabul olmasını diliyorum. Kurban Bayramı ziyaretleri ve tatil amacıyla yollara çıkan tüm vatandaşlarımızdan, trafik kurallarına titizlikle riayet etmelerini istirham ediyorum.

“Bu duygularla, kurbanlarımızın Allah katında makbul olmasını diliyor, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte huzur ve saadet dolu bir bayram geçirmenizi Rabbimden temenni ediyorum.”

Muhabir: (HABER: FAHRETTİN TOKER)