Bayındır: “Mamak’da seçimi Atatürk’ün izinden gidenler kazanacak”

 Hüseyin Bayındır CHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye katıldı

CHP’den 22. Dönem Kırşehir Milletvekili seçilen ve 31 Mart seçimlerinde CHP’den Ankara Mamak Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan, ancak partisi tarafından üçüncü kez aday gösterilmeyen Hüseyin Bayındır CHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye geçti.

İYİ Parti tarafından yapılan anketlerde Hüseyin Bayındır’la Mamak Belediye Başkanlığı’nı kazanabileceklerinin belirlenmesi üzerine İYİ Parti Genel Merkez yöneticilerinin Hüseyin Bayındır’a Mamak Belediye Başkan adaylığını götürdüğü, Bayındır’ın da bu teklifi kabul ettiği öğrenildi.

Bu kararın ardından yıllardır gönül bağı bulunan CHP’den istifa eden Hüseyin Bayındır, “Ben Atatürkçü ve Cumhuriyetçi kimliğimle ömrümü CHP’ye verdim ve şahsıma verilen bütün görevleri en iyi şekilde yerine getirdim. Bu süreçte Ankara Mamak’ta üç kez Belediye Başkanlığına aday oldum. Sürekli benim çalışmalarımın görmezden gelinmesini, oyalanmayı da içime sindiremedim. 31 Mart seçimleri önce yapılan tüm anketlerde birinci çıkmama rağmen partim CHP yine beni görmezden geldi. İYİ Parti şahsımı partiye davet edince, ben de bu daveti onur bilerek CHP’den istifa ettim ve İYİ Parti’ye katıldım.  İnşallah 31 Mart seçimlerde Mamak’ta İYİ Parti olarak seçimi kazanacağız ve bizi görmezden gelenlere en iyi cevabı vereceğiz. Mamak’ta seçimi Atatürk’ün izinden gidenler kazanacak” ifadelerini kullandı.

"Kazanan her zaman Kırşehir olacak…" "Kazanan her zaman Kırşehir olacak…"

Hüseyin Bayındır’ın bugün saat 15:00’te İYİ Parti Genel Merkezinde Ankara Mamak Belediye Başkanlığı adaylığının açıklanacağı öğrenildi. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)