HER ŞEY GÜZEL OLACAK MI?

“Dünya dediğin iki kapılı bir hane. Bir kapısından girer, diğer kapısından çıkarsın “ sözünün ne olduğunu bizlerde anlayamadık, anlamakta da çok zorlanır olduk. 
Kimi insan  saltanatla yaşar, kimisi omuz emeği ile, kimisi de nerede akşam orada sabah der ve her insanın yaşamına göre mutlu olanı da mutsuz olanı da çoktur. Bizim derdimiz “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” sözüne uygun yaşamak. 
Ne yazık ki gerek yaşadığımız coğrafyada, gerekse de ülkemizde olsun binlerce sorunla yaşayan milyonlarca insan bir hiç muamelesi ile karşı karşıya yaşamak durumunda ve her türlü güç şartlarına göğüs gererek hayatını idame ettiriyor. 
Çözüm bekleyen her insanın birikmiş onlarca sorunu var. Ülkem idaresine yerelde ve ulusalda talip olanların yaptığı yanlışlar ve verdikleri sözlerin arkasında durmamaları, makam, şan, şöhret sarhoşluğu saltanat imkânları ile şahsi çıkar gözetmeleri, sanki makamların kendi eşine, dostuna ailesine tahsil edilmiş bir ulufe olarak görmelerinden kaynaklı binlerce yanlış, kapalı kapılar ardında menfaat pazarlıkları, çalmanın hırsızlığın kılıflandırılması, hatta “Bu fırsat bir daha ele geçmez!” denilerek milyonlarca insanın vebalini alması, dünya hayatına önem verilerek kul hakkından inancı gereği yaratanına asi olunması, insanların kendi söylediği yalana kendisinin inanması. 
Dünya makamları saf altından pırlantadan olsa ne yazar. “Gözünü bir avuç toprak doyuracak” sözlerine inanmak duygusunu kaybeden onlarca insan ve gelecek korkusu ile yaşayan topluluklar var. Bu gerçekleri yaşayan bizlerin sonu hayır olur inşallah.
“Her şey güzel olacak mı?” başlığı ile başladığımız bu satırlarımız bizlerin ve insanımın beklentileri ile kaleme almaya başladık. Bizler merkez nüfusu 160 bine dayanmış bir ilde yaşıyoruz. Keşke daha fazla nüfusa sahip olsa idik. Tabi bunun içinde çalışma sahalarının geniş, üretim alanlarının çok olması gerekir. Fakat göç veren bir il olmaktan kurtulamadık ne yazık ki!..
Kırşehirimizde siyasi yanlışlar sen-ben kavgaları ile de bu gidişle kurtulamayacağız. 
Kişisel ve kısır çekişmelerin kimseye faydası olmadığını artık bu şehirde yaşayan birileri bunları yapanlara anlatmalı. Eğer anlamamakta ısrar edenler bu tutum ve davranışlarına devam ederlerse sanırım bu millet te bunlara ve bunlara çanak tutan partilerine en güzel dersi sandıkta oylarıyla verecektir diye düşünüyorum. 
Unutmayayım ki bu şehirde para akışını kendi imkânlarımızın dışına taşıyamadığımız sürece de her seçilmişin ve atanmışın kalkınmak adına sözleri havada kalacaktır. 
İl genelinde yapılması planlanan işlerimiz ya Kayseri, ya da Aksaray, Ankara bölgesinde takılıp kalıyor, takip etmesi gereken seçilmişlerimiz, hatta atanmışlarımız havanda su dövüyor, ilimizin ağırlığı çevre illere göre hafif kalıyor ne yazık ki!..
Nerede, nasıl hareket etmeyi, makam korkusu, “siyasete yanlış yaparız!” düşüncesi ile şehrimiz adına hafife alıyoruz. Yerelde yol gösterici olanlar ile yapacak olanlar dost hane tutumumuza zarar gelir düşüncesi ile birbirilerine söz söylemeye korkuyorlar. Şehrimizin yıllardan beri bekleyen her sorunu derin torbaya konduğu için çözmek için uğraşacakların kolları yetmiyor ki uzanıp çıkarsınlar!
Biz sözümüzü yazdık, söyledik. Hissesine düşen alsın. Yeter artık yalandan, sahte vaatlerden bıktık usandık. Ufkunda hizmet olmayan kim olursa olsun bu şehir onların oyuncağı olmamalı. Bunu sağlayacak olanlar da bu şehrin her bir ferdi olarak bizleriz. Artık sorgulamaktan korkmayalım. Senin yaşadığın bölgenin ülkenin her sorunu senin-benim sorunum. Bu sorunları çözmeye talip olacakları sorgulamayı da kendimize görev addedelim ki onlar bu milletin hizmetkârı olduklarını unutmasınlar.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf Toparslan
Yusuf Toparslan - 4 hafta Önce

Değerli kardeşim ve başkanım. Siz de bende birbirimizi oldukça iyi biliriz. Yazını dikkatlice okudum. Yüz yüzede konuştuğumuz, bildiğimiz gebrkde Türk milletinin kronikleşmiş 20 yıldır bir zerre çözüm üretilmemiş, aksine her gün daha derine giden bir ülke olduk. Bizler genelde ve kendi şehrimizin milletimizin yaşamını3 tehdit eden ekmek detdkbe8 düşürüldüğü bal tutanın parmak yaladığı inancı haline getirildiği bu asil millet ibretle haka medet ummaktadır. Ben kısa sürede oluşan sorunların öncelikli olmadığını 20 yıldır gerek Kırşehir'in, gerekse Türkiye nin sorunlarını makama ve göreve gelirken mazlum, ezilmiş haksızlık, hukuksuzluk naraları ve edebiyatı ile iş başına gelerek ülkeyi talan eden, el dost ve siyasi çevrelerinin hayal dahi edemeyeceği lüksü kaliteyi burjuvazi hayatı yaşar hale nasıl gelindiğini Kırşehirli vatandaş ve Türkiye sevdalısı bir Türk milliyetçisi olarak sorguluyorum. Evet yerelde de tabiki halk afuba6 sıkıntılar çözülmemiş sorunlar var bunları göz ardı edemeyiz. Yakinen Biliyorum ki kendilerinden olmayan dlysdş6 yöbsypmletş çalıştırmamayı ilke efşnmiş bşr ğlje yöneticileri ile karşı karşıya yerel yönetimler. Düşünüyorum edki6 bir bakan şimdi ise ordu büyükşehir belediye başkanı insan 222 bin TL maaş alıyorsa, (basın ve medya haberidir bu) neyi düşünmediğimizi, ne diyeceğimizi bilmiyorum. Tek bildiğim yeryüzünde başka hiç bir ülkede böyle birşey olamaz. Buyurduğunuz şu konuda, halktan kopukluk, geldiği yeri ve dostlarını umursamayan, ben bilirim şişkinliği, insanları hakir görme, ne oldum delisi olmak İmanlı inançlı, insanın dlyen hiç kimseye hayır getirmez getirdiği görülmemiştir. Hayırlı iftarlar sayın başkanım değerli kardeşim. Saygılarımla.

İsmail DOĞAN
İsmail DOĞAN - 4 hafta Önce

Çok güzel yaralara değinmişsin cesur yazıların devamını dilerim Allah a emanet ol

Mevlüt ediz
Mevlüt ediz - 4 hafta Önce

Selamların en yücesiyle essalamu aleyküm hayırlı geceler gecelerin feyizi bereketi ihlası inayeti tüm dünya Müslümanlarının ve Türk İslam aleminin ve bütün insanlık aleminin üzerine olsun Kenan kardeşim gündüz gözüme çarptı ibraz bir şeyler yazmışsın ellerine yüreğine sağlık ama bazı şeyleri eksik bırakmışsın Kenan kardaşım ben bu kırşehirde büyüdüm bu şehirde yaşadım ve 63 yaşına kadarda bu kırşehirde ikamet etmekteyim kardeşim iyi kötü Kırşehir ticaret meslek lisesini bitirdim iyi kötübirdevletin kamu kuruluşunda 35sene dokuz ay hizmet edip emeki
Oldum neyse kardeşim Osmanlı'dan başlayalım 1516 dan 1736tıya kadar bırak türkiyeyi Rusya bol şevik sosyalizmiyle bütün dünyayla Osmanlı'da bundan zariman ağladı 1736dan 1948ze kadarda Rus bol şevik siyonizmiyle osmanlıyla beraber Osmanlı'da zariman ağladı bu arada 1736 da başlayan gayri Müslim lerin ülkeye yerleşme furyası 1948de genç Türkiye cumhuriyeti döneminde gayri müslimlet göç furyası oldukça bir hızla yürüdü ama 1945de İsraili devlet şeklini alıp 1948de İsraili devlet olarak kabuleden üçüncü dünya devletleri cumhur başkanı olarakda ismet inönüdür ve İslam ülkeleri arasındada ilk İslam ülkesidir bunun nedeni ismet İnönü ermeni kökenli bir ailenin çocuğu olmasıve ismet İnönü abiside 1947de Yunanistan'ı selanik kentine yerleşmiştir gerekçesindede şu ibare vardı türkiyede gerektiği kadar ermeni ökenli vatandaşlara değer verilmiyor iddiası ile ve İsmet İnönü abisi 1969dadayunanistanın selanik kentinde
Kalp yetmezliği rahatsızlığı nedeniyle vefat etmiştir cenazesi türkiyeyedahi getimeyip selanikte defnedilmiştir ve İsmet İnönü siyonizm türkiyeyi sokup yerleştiren kişidir 1948den beri hem. türkiye hem dünya siyonizmle zariman ağlıyor kardeşime türkiyedekibütğn arşivdeki bütün evrakları yok etmek için evraklarla suikastı bir yangın çıkararak bütün arşivdeki bütün resmi evraklar yok edilmiştir 1948den beri dünyada ve türkiyedede siyonizm mezalimi hala daha yürütmektedir gelelim ikinci konuya metal ak Şener ne MHP lidir nede ülkücü dür metal akşeneri fettullah gülenin ricasıyla Süleyman Demirel'i emriyle ve Tansu çillerin talimatıyla meral akşeneri içişleri bakanı olarak siyasete ilk adımını atmıştır kardeşim yani meral akşener bir siyonizm ürünüdür siyonistler türkiyede 19 deyişik isimlerde parti kurdular bunların ikisi Amerika kansanti eyaletinde İsrail yahudi lobisinde kurulana iki parti var bunların biri Özal zamanı ANAP biride AKP edir ama deyişik boyutlarda siyonistlerin kurduğu partiise19 dur yani siyonistlerin öyle veya böyle kurdukları parti 24 partidir benden gerçekleri yazmak bildirmek araştırmak siz kardeşlerime mahsustur Kenan kardaşım Allaha emanet olun hayırlı geceler

Kenan Kerimoğlu
Kenan Kerimoğlu @Mevlüt ediz - 4 hafta Önce

Mevlüt kardeş geçmişle uğraşır isek işin içinden çıkamayız bizler ğeçmiş den ders alıp geleceğe yönelmeliyiz TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ öyle üç beş kişinin oyunu ile dağılmaz .