Yıllardır okul sporları faaliyet raporunda yer alan Yıldız ve küçükler hentbolda Kırşehir’i dışarıda başarıyla temsil etmiş ve Türkiye dereceleri elde eden Sırrı Kardeş Ortaokulu hem okul sporları hem de alt yapı çalışmaları doğrultusunda çalışmalarına kaldığı yerden devam etti.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa olmak üzere 11 ilimizde yaşanan büyük depremfelaketinden dolayı spor organizasyonları ve eğitim-öğretim ikinci bir duyuruya kadar ertelenmişti.

Önceki günden itibaren çalışmalarına başlayan Kırşehir’in sporda başarılı okullarından Sırrı Kardeş Ortaokulu Hentbol takımı kaldığı yerden devam etti.

Depremden önce antrenmanlarına Kındam ve Sırrı Kardeş Spor Salonunda antrenör Mustafa Fidan, Murat Kılıç ve Harika Güler yönetiminde sükdürüyordu.

Bünyesinde çalışmalarına aralıksız devam eden genç hentbolcular, Kırşehir’de geleceğin hentbol alt yapısını oluşturmak için çalışmalarına kaldığı yerden devam eden Sırrı Kardeş Ortaokulu Kırşehir’de spor branşlarına verdiği destek ve çalışmalarla il genelinde sporda başarı çıtasını yükseltmek ve sağlam bir alt yapı oluşturmayı hedefliyor.

Bu kapsamda Sırrı Kardeş Ortaokulu, sınıflarda seçmeler yaparak, yetenekli genç kız ve erkek sporcuları bünyesinde devam eden hentbol spor okullarına kazandırıyor.

Kahramanmaraşlı depremlerde hayatınıkaybedenlere rahmet, ailelerine, Türk ulusuna

başsağlığı dileyen Sırrı Kardeş Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni ve Antrenör Mustafa Fidan, “Altyapı

çalışmalarına yeniden başladık. Spor yapmakgençlerimizin psikolojisine iyi geliyor. Herkesin bildiği gibi diğer takımlarda çalışmalara başladı. Ülke bu durumdayken çalışmalaraodaklanmak oldukça zor oluyor. Umarım en kısa zamanda normale döneriz. Tüm ülkemizin Allahyardımcısı olsun. Yapmamız gereken tek şey her ne yapıyorsak en iyisini yapmaya çalışmak, Hatta bu zorlu dönemden sonra daha fazla azmetmek zorundayız. Artık daha fazlasorumluluğumuz olduğunun farkına varıp daha fazla çalışacağımıza söz vererekantrenmanlarınıza tekrar başlıyoruz” dedi.

Antrenör Mustafa Fidan, Kırşehirli çocukların yoğun ilgi gösterdiği hentbol okullarında kısa sürede büyük beceriler elde eden sporcuların, geleceğin hentbolcuları olma yolunda hızla ilerlediklerini ifade etti.

Alt yapıya özel önem yaz kış demeden çocukların üzerine eğilen ve yetenekli olanlara Kırşehir’de yapılan müsabakalarda çeşitli yaş kategorilerinde forma şansı verdiklerini belirten Antrenör Mustafa Fidan, şunları ifade etti:

“Kırşehir’in geleceğini kurtaracak olan çocuklara hentbolun tüm inceliklerini hem pratik olarak hem de uygulamalı olarak gösteriyoruz. Minik öğrencilerimize hentbol ve spordan önce iyi birer insan olmayı saygıyı ve sevgiyi öğretiyoruz. Amacımız yetenekli gençleri bulmak ve Kırşehir’de sporun çıtasını yükseltmek. Kırşehir’de çok iyi bir potansiyel olduğunu ancak çocuklarla bire bir ilgilenmek gerekiyor. Uzun yıllar sporun içindeyiz ve hangi çocuğa ne eğitim verileceğini hangi branşta daha başarılı olacağını çok iyi biliyoruz. Bizim amacımız genç ve yetenekli gençlerin kaybolup gitmesine engel olmak. Diğer Antrenör arkadaşlarımızla çok iyi bir ekip çalışması yaparak Kırşehir sporuna faydalı olacak çocuklara hentbolun inceliklerini öğretiyoruz. Okulumuz bünyemizde devam eden hentbol çalışmaları haftanın her günü yoğun bir şekilde devam ediyor. Spor okullarımızda eğitimlerine devam eden sporcularımız okul sporları kapsamında yer alan müsabakalarda farklı yaş kategorilerinde mücadele ediyorlar. Tek amacımız ise bu yetenekli sporculara sahip çıkarak Kırşehir’de sağlam bir alt yapı oluşturmak ve çocuklarımızı milli takımlarımıza kazandırmak. Daha fazla öğrencinin müracaat ederek ve eğitim alarak Kırşehir’de hentbol branşında iyi bir alt yapı kurmak için elimizden geleni yapacağız.”

Yeşil Kamanspor, lideri devirdi: 2-0 Yeşil Kamanspor, lideri devirdi: 2-0

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)