Ülkemizde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle askıya alınan tüm müsabakalar nedeniyle çalışmalarına ara veren Kırşehir Belediyespor Kadın hentbol takımında verilen zorunlu izin sona erdi. Tüm oyuncuların katılımıyla antrenmanlar tekrar kaldığı yerden başladı.

Verilen arada aileleri ile birlikte zaman geçiren Kırşehir Belediyespolu oyuncular, deprem şokunu üzerlerinden atmaya çalışıyorlar. Hentbol liglerinde müsabakalar, büyük ihtimalle Mart ayı içerisinde kaldığı yerden tekrar başlayacak. THF tarafından resmi açıklamanın bu hafta içerisinde yapılması bekleniyor.

Deprem felaketinden duyduğu üzüntüyü dile getiren Kırşehir Belediyespor Antrenörü Orhan İlerisoy, Ülke olarak çok zorlu günlerden geçtiklerini, yaşanılan felaketin sözlerle anlatılmayacak kadar büyük olduğunu, vefat edenlere rahmet, sağ kurtulanlara acil şifalar, yakınlarına da sabırlar dilediğini söyledi.

Büyük Türk Milletinin bu günlerin de üstesinden geleceğine inandığını belirten yeşil-beyazlı ekibin hocası, “Hentbol takımı olarak tekrar çalışmaya başladık. Öncelikle psikolojik olarak kendilerine gelmeye çalışacağız. Zamana ihtiyacımız var. Bu düşünceler doğrultusunda ellerinden geldiğince erken hazır olmaya çalışacağız. Daha sonra, toplum psikolojisinin düzelebilmesi için de hayatın akışının bir an önce başlaması gerekmektedir" ifadelerini kullandı

Kırşehir Belediyespor kadın hentbol takımı oyuncuları, saha çalışmaları dışında, saha dışında da depremzedelere yönelik sosyal ve kültürel etkinliklerde de yer alarak, depremzedelere yardım edecek.

1461 Trabzon, lider Kocaeli’nden puan kaptı 1461 Trabzon, lider Kocaeli’nden puan kaptı

Bu hafta içerisinde THF tarafından yapılacak açıklama ile Bozkırın Sultanları, Sivas Belediyespor maçı ile birlikte tekrar lige başlangıcı gerçekleşecek.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)