TÜRKİYE Hentbol Federasyonu (THF) Kadınlar 1.Lig B grubunda mücadele edecek olan temsilcimiz Kırşehir Belediyespor’da yeni sezon hazırlıkları tam gaz devam ediyor. Bozkırın Sultanları, haftanın belirli günleri çift, belirli günleri ise tek antrenman yaparak sezon hazırlıklarını sürdürüyor.

Son 2 sezondur Play-Off’lara kalarak büyük bir başarı elde eden ve 2 yılda Süper Ligin kıyısından dönen Kırşehir Belediyespor bu sezon antrenör Mustafa Fidan ve Murat Kılıç ile yep yeni genç bir kadroyla sezona başladı.

Sezon hazırlıkları çalışmaları kapsamında hazırlıklarına hız vermeden devam ediyor.

Günü çift antrenman ile tamamlayan Kırşehir Belediyespor, sabah antrenmanını Ahi Evran Üniversitesi’nin salonunda çalışırken, akşam saatlerinde ise Aşıkpaşa Tabiat Parkı’nda yapmış olduğu kros çalışmasıyla tamamlamış oldu.

Gayet istekli olan oyuncular akşam Aşıkpaşa Tabiat Parkı’nda bulunan ormanlık alanda 2 saat süreyle koştu. Kros çalışmasında  6,5 kilometrelik parkurda önce koşan, sonra da fizik kondisyon hareketleri yapan Bozkırın Sultanları hırslı oldukları gözlendi.

Kırşehir Belediyespor, Kadın Hentbol takımımız, yeni sezon hazırlıkları kapsamında çalışmalarına sabah ve akşam olmak üzere çift antrenmanla devam edecek.

Öte yandan 1.Lig’de gruplar ve fikstür belli oldu. Yeşil-beyazlı ekibimiz, 1.Lig B grubunda Artvin 7 Martspor Kulübü, Elazığ SYSK, Nurdağı Halk Eğitim Merkezi, Samsun Hentbol Spor Kulübü, Sivas Belediyespor, Siirt Özel İdarespor, Ortahisar Belediyespor, Yozgat ASP Spor Kulübü ile karşı karşıya gelecek.

Kırşehir Belediyespor, sezonu kendi evinde açıyor. Bozkırın Sultanları geçen sene Play-Off’a kalan bir diğer ekip olan Elazığ SYSK ile karşılaşacak. Karşılaşma 15 Ekim Pazar günü oynanacak.

OrtahisarBelediyespor’un maç yapmadan bay olarak geçeceği 1’inci haftanın diğer maçlarında ise Sivas Belediyespor-Siirt Özel İdarespor, Nurdağı Halk Eğitim Merkezi SK, Artvin 7 Mart SK-Yozgat ASP, KIRŞEHİR’İN İLK YARI FİKSTÜRÜ

1.HAFTA: Kırşehir Belediyespor-Elazığ SYSK

2.HAFTA: Siirt İl Özel İdarespor-Kırşehir Belediyespor

3.HAFTA: Kırşehir Belediyespor-Sivas Belediyespor

4.HAFTA: Kırşehir Belediyespor (BAY)

5.HAFTA: Nurdağı Halk Eğitim Merkezi SK-Kırşehir Belediyespor

6.HAFTA: Kırşehir Belediyespor-Artvin 7 Mart SK

GÜN, GALİBİYET GÜNÜMÜZ OLSUN GÜN, GALİBİYET GÜNÜMÜZ OLSUN

7.HAFTA: OrtahisarBelediyespor-Kırşehir Belediyespor

8.HAFTA: Kırşehir Belediyespor-Yozgat ASP

9.HAFTA: Samsun Hentbol SK-Kırşehir Belediyespor

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)