U19 TAKIMIMIZ ÇORUM’DA FARK YEDİ: 9-0 U19 TAKIMIMIZ ÇORUM’DA FARK YEDİ: 9-0

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Kadınlar 1’inci Lig A grubunda mücadele eden ve ilk yarıyı 11 puanla devreyi 3’üncü sırada tamamlayan Kırşehir Belediyespor, ikinci yarıya fırtına gibi bir başlangıç yapmak için yoğun bir çalışma içine girdi.

Ligin 2’nci yarısının hazırlıklarına taktik ağırlıklı bir çalışmayla başlayan Bozkırın Sultanları sezonun 2’nci yarısının başlamasına kısa bir süre kala hazırlıklarını yeni antrenörOrhan İlerisoy yönetiminde Ahi Evran Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi salonunda sürdürüyor.

Hentbol takımını günde iki saat çalışarak ikinci yarıya iyi bir başlangıç yaparak girmek isteyen Kırşehir Belediyespor Kadın Hentbol takımının antrenörü Orhan İlerisoy, “Herkese merhaba. Ben takıma yeni katıldım ve yaklaşık 2 haftadır takımla çalışmalara başladım. Gerçekten kaliteli, genç, koşan ve mücadele eden bir ekiple birlikte olmak çok güzel.

Ligin ilk yarısında oynayan birkaç isimle yollarımızı ayırdık ve aramıza yeni katılan arkadaşlarımız oldu. 2’nci yarı hazırlıkları çerçevesinde ilk haftalar taktik ve kondisyona ağırlık verirken, bu haftadan itibaren ise topla taktik çalışmalara başladık. Ligin ilk yarısını 5 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 yenilgi alarak tamamlandı. İlk yarıda 11 puan toplanılmış. Genç, koşan ve mücadele eden bir ekiple 1’inci Ligde ilk yarıda iyi işlerin altına imza atmak istiyoruz. Ligin başlamasına sayılı günler kaldı. Zor karşılaşmalar bizi bekliyor olacak. Bizlerde iyi bir takımız ve hazırlıklarımızı bu doğrultuda sürdürüyoruz. Kırşehirli sporseverlere sezon sonu şampiyonluk hediye etmeyi çok istiyoruz. Bu nedenle hiçbir maçımızda rakip ayırmadan mücadeleye çıkacağız. Bizim dışında da hedefi olan takımlar var. Bu anlamda farklı bir sezon geçtiği bir gerçek. İddialı takımların birbirleri ile yapacakları her karşılaşma sezon sonundaki sıralama etki edecek. Biz ilk yarıdaki başarılı tabloyu özellikle de bu zorlu maçlarda sergilersek sezonu mutlu tamamlayabiliriz. Oyuncularımızda da bu inanç ve istek fazlası ile var. İnşallah 2’nci yarıya iyi başlarız” ifadelerini kullandı.

5 Şubat’ta deplasmanda Artvin 7 Martspor ile oynanacak karşılaşmaya kazanma parolasıyla çıkacaklarını belirten Kırşehir Belediyespor Hentbol takımı Antrenörü Orhan İlerisoy, “Ligin ilk yarısında ortaya koyulan oyunu daha üst seviyelere çıkartarak, Play-Off yolunda emin adımlar atmak istiyoruz. Umarım 2’nci yarı, bizim için daha iyi olacaktır. Biz, takım olarak elimizden geleni yapacağız. Özellikle son haftalarda alınan başarılı sonuçlardan dolayı tribünde seyirci ortalamasında artış olduğunu öğrendim. Buda bizi ikinci yarı öncesi daha motive ediyor. Bizler seyircilerimiz ile güçlü bir takım olmak istiyoruz. Bizler bu yola çıkarken en büyük desteğimizi taraftarlarımızdan almak istiyoruz. Artık onların desteğini Ligin 2’nci yarısında yanımızda daha fazla hissetmek istiyoruz. Biz daha çok taraftarımızın önünde maçlarımızı oynamak ve onların desteğini daha da çok hissetmek istiyoruz. Çıktığımız bu zorlu yolculukta tüm taraftarımızın bizimle olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.

(Haber-Fotoğraflar: Salih HANÇER)