AMATÖR TAKIMLAR, BİRA ARAYA GELDİ AMATÖR TAKIMLAR, BİRA ARAYA GELDİ

TÜRKİYE Hentbol Federasyonu Kadınlar 1’inci Ligi’nde mücadele edecek olan temsilcimiz Kırşehirspor Belediyespor'un grubu açıklandı.

Bozkırın Sultanları bu sezon B grubunda Play-Off mücadelesi verecek. Kırşehir Belediyespor B grubunda Artvin 7 Martspor Kulübü, Elazığ SYSK, Nurdağı Halk Eğitim Merkezi, Samsun Hentbol Spor Kulübü, Sivas Belediyespor, Siirt Özel İdarespor, Ortahisar Belediyespor, Yozgat ASP Spor Kulübü ile karşı karşıya gelecek.

Öte yandan grupların belli olmasının ardından Kadın ve Erkek 1. Lig fikstür çekimi 23 Ağustos 2023 tarihinde Ankara Prof. Dr. Yaşar Sevim Hentbol Salonu'nda çekilecek. Online yapılacak kura çekimi saat 11.00'de başlayacak.

Kırşehir Belediyespor Kadın Hentbol takımı antrenörü Mustafa Fidan ve Murat Kılıç gazetemiz ‘Kırşehir Çiğdem’in Spor Muhabiri Salih Hançer’e açıklamalarda bulundu.

Kılıç ve Fidan yaptıkları açıklama, “Yeni sezon tüm takımlara ve Kırşehir Belediyespor’a hayırlı olsun. Gruptaki takımlar belli oldu. Zorluk derecesi üst düzey karşılaşmalar oynayacağız. Bizler yeni oluşan genç bir takımız. Geçtiğimiz sezondan kalan sadece 1 isim var. Diğer oyuncular ile yollarımızı ayırdık. Takımdan ayrılan sporculara verdikleri emeklerden dolayı çok teşekkür ederiz. Yeni bir kadro oluşturduk. İnşallah seza iyi bir başlangıç yaparız” açıklamasında bulundu.

(Haber: Salih HANÇER)