Okul Sporları Faaliyet programında yer alan Hentbol Küçükler (Erkek-Kız) Grup Yarışmaları başladı.

Kırşehir Spor Salonu’nda dün saat 10.00’da başlayan yarışmalara 9 ilden (Kırşehir, Kayseri, Kahramanmaraş, Aksaray, Kırıkkale, Yozgat, Ankara, Çankırı, Nevşehir) 300’den fazla sporcu ve antrenör katılıyor. 12 Ocak’ta tamamlanacak yarışmalarda dereceye giren takımlara ödülleri takdim edilecek.

Yarışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Numan Nafiz Şahin; böyle güzel bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarına vurgu yaparak şunları söyledi:

Kırşehirspor’un rakiplerine ceza geldi Kırşehirspor’un rakiplerine ceza geldi

“Ülkemizin birbirinden kıymetli illerinden gelen ve salonumuzda hazır bulunan 300’ün üzerinde sporcularımız ve antrenörlerimiz muhteşem bir yarışma izleyeceklerdir. Spor bir yaşam tarzı, kültür ve her şeyin ötesinde insanların yaşam standardını arttıran aynı zamanda da illerin birbiriyle arenalarda sportif başarılar anlamında yarıştığı bir alandır. Hentbol bu anlamda bütün dünyada ilgi ile takip edilen ve çok sayıda başarılı sporcu ile adından söz ettiren bir branştır. Bizler de Kırşehir ili olarak Ahi Evran-ı Veli’nin diyarında sizlere hentbol branşında vereceğiniz mücadelelere ev sahipliği yapmaktan onur duyuyoruz. Müsabakaların fair-play kuralları çerçevesinde tamamlanmasını temenni ediyor, hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.” (HABER: SALİH HANÇER)