Kırşehirli hemşehrimiz İş Adamı Yakup Türkal, önceki gün Ankara'da düzenlediği basın toplantısı ile 14 Mayıs 2023’te yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bağımsız aday olacağını açıkladı.

“Bu bayrak yarışında, ülkemizi daha ileriye, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımak için Ben Yakup Türkal, ülkeme karşı sorumlu olduğuma inanıyorum. Daha ilkokulda kendime verdiğim sözümü tutuyorum” diyen Yakup Türkal yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

“Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten esinlenerek, önümüzdeki genel seçimlerde bu güzel ülkemizin, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına tam bağımsız olarak adaylığımı açıklıyorum.

“Ülkemiz ekonomide, tarımda, iç ve dış politikada, adalette, eğitimde ve daha birçok konuda sorun yumağı halini almıştır. İktidar günü kurtaracak politikaların derdinde. Daha vahim olanı ise siyasi muhalefetimiz tatmin edici çözüm önerileri yerine kısır siyasi çekişmelerin içerisine girmekte ve de tam bir kara mizah görüntüsü sergilemektedir.

“İktidarın doğru yaptıklarına “doğru”, yanlış yaptıklarına “yanlış” diyecek objektif bir ses siyasette yükselmiyor. Bu ülkede bir kesimin yapılan her şeyi doğru kabul edip alkışlaması ne kadar sakıncalı ise, bir kesimin de yapılan her şeyi yanlış kabul etmesi bir o kadar sakıncalıdır. Toplumumuz yaşamak istemediğimiz bir kutuplaşmaya doğru sürüklenmektedir.

“Laik ve modern değerlerimize sahip çıktığımız gibi manevi değerlerimize de sahip çıkmalıyız. Bu anlayışları birbirinden uzak gören, bunları bütünleştirmeyi mümkün bulmayanlara tek yanıtımız milletimizin ta kendisidir!

“Nitekim Türk milleti daima farklı değerlerle uyum içinde birlikte yaşamayı, siyasetçilerimizden çok daha tutarlı bir şekilde başarmıştır.

“Bölünerek, ayrışarak, birbirimizi ötekileştirerek bir yere varamayacağımız ortadadır. Artık kutuplaşmalara, kamplaşmalara ve gerginliklere son vermeliyiz. Temel ihtiyacımız bu. Yeni bir çıkış yolu bulmak ve de yeni bir yürüyüş gerçekleştirmek zorundayız. Sorumlu bir yurttaş olarak diyorum ki: “Bu hepimizin sorumluluğudur.”

“HEPİMİZ ARTIK BİRLEŞMELİ, BİRLİKTE GÜZEL GELECEĞİMİZE YÜRÜMELİYİZ”

“Bugün herkesi ülkemizin geleceği, ortak fayda için, heyecanımız, düşüncelerimiz, umutlarımız için birleşmeye çağırıyorum. Bütün birikimim, enerjim, arkadaşlarımla çalıştığım program ve projelerle karşınızdayım.

“MEMLEKETİMİZİN ÇÖZÜLEMEYECEK TEK BİR SORUNU YOK. YETER Kİ BİR ARADA OLALIM”

“Cumhuriyetimizin yeni yüzyılına girerken siyasette matruşka modeli artık son bulmalı birbirinin aynı olan siyasi tercihler arasında milletimiz sıkışıp kalmamalıdır. Cumhuriyetimiz yeni yüzyılında ülkesinde özgürce yaşama arzusuyla coşan yarınına umutla bakan gençlerimizin, kendi geleceğiyle birlikte, ülkemizin geleceğinde de söz sahibi olacağı bir Türkiye hedefliyorum. Hep gençleri seçeceğiz diyenlerin aksine bu kez seçim, gençlerin seçimi olacaktır.

“Bağımsızlık ve istiklal mücadelesi veren Cumhuriyetimizi kuran halkımıza Türk milleti denir. Türk’ün onuru ve yeteneği çok yüksek ve büyüktür. Esas olan Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Paha biçilemez Türk vatandaşı olmanın onuruyla yaşamak için, insanlarımız arasındaki ekonomik uçurumların her geçen gün arttığı değil her geçen saat azaldığı ekonomik bir sistem kurduk. Çoğulcu demokrasi ve tek bayrak altında üniter devlet yapısının egemen olduğu, bireysel hak ve özgürlüklerin oluştuğu, kim hangi din ya da mezhebe inanırsa inansın, hangi etnik kökenden olursa olsun, milletimizin birlikte tek vücut olduğu ülkemizin tarımda dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olduğu, çocukların çocukluğunu yaşadığı, milletimizin yoksulluğunun son bulduğu bir Türkiye hayal etmekteyim…

“İşte bu anlayış ve duygularla, bu bayrak yarışında, ülkemizi daha ileriye, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımak için Ben Yakup Türkal, ülkeme karşı sorumlu olduğuma inanıyorum. Daha ilkokulda kendime verdiğim sözümü tutuyorum.

“VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN”

“Benim için o gün bugündür. Bu güzel ülkemizin Cumhurbaşkanı olmak için “Türkiye’nin Adayı”yım. Yüce Türk milletine hayırlı uğurlu olsun. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.” (HABER: BEYHAN BALLI)

Seçmen listeleri Çarşamba günü askıda Seçmen listeleri Çarşamba günü askıda