Kırşehir Belediyesi’nden üniversiteye  hazırlanan öğrencilere büyük destek Kırşehir Belediyesi’nden üniversiteye hazırlanan öğrencilere büyük destek

Türk Ocakları Genel Merkezi’nde her Cumartesi günü gerçekleştirdiği Ocakbaşı Sohbeti’nin 20 Nisan 2024 günü programında “Yabancı Belgelerle ve Diaspora Gözünden 1915-1921 Döneminde Hayatta Olan Osmanlı Ermenileri” ele alındı.

Kırşehrimizin yetiştirdiği Değerli Komutanlardan ve gazetemiz yazarlarından (Em.) Tuğg. Ender Güner, Ocakbaşı Sohbeti’nde sözde soykırıma uğradığı iddia edilen Osmanlı Ermenileri’nin bizzat soykırım savunucularının belge ve beyanlarıyla hayatta olduğuna dair tespitleri paylaştı.

Meseleye farklı bir bakış açısı getiren hemşehrimiz Güner’in ele aldığı konu, “Soykırım Yalanı” başlıklı yazı dizisi ile Gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”de de yayınlanıyor.

Konuşma sonunda Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz tarafından Türk Yurdu Yayınları'ndan yeni yayınlanan "Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılına Girerken SORUNLAR ve ÇÖZÜMLER" adlı rapor kitabı hediye edildi.

Değerli komutanımız Ender Güner’in “Ocakbaşı Sohbeti”şu bağlantılardan da izlenebiliyor:

Türk Ocakları TV: https://youtube.com/live/WctMiqb7r_g

         Türk Yurdu TV :https://youtube.com/live/RZvhpBqDy9Y

https://twitter.com/turkocaklari/status/1781677116225982663. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)