Kaman Demirli Köyü’nün iddialı muhtar adayı Köksal Bayram:

 “Hemşehrilerimin sorunlarına çare olmak için bu yola çıktım”

 31 Mart seçimlerine adım adım yaklaşırken Kırşehir’in köy ve mahallelerinde muhtar  adaylarının seçim çalışmaları da hız kazandı.

Uluslararası Ahilik ve Ahi Evran yarışması üçüncü kez düzenleniyor Uluslararası Ahilik ve Ahi Evran yarışması üçüncü kez düzenleniyor

Kaman Demirli Köyü Muhtar adayı Köksal Bayram, köy halkına hizmet etmek için, sıkıntılarını bildiği hemşehrilerinin sorunlarına çare olmak için seçim çalışmalarına devam ediyor.

Köy nüfusunun gittikçe düşmesinden rahatsız olduğunu ifade eden Muhtar Adayı Köksal Bayram gazetemiz "Kırşehir Çiğdem" muhabirine yaptığı açıklamalarda şunları söyledi;

"Kaman Demirli köyü geçtiğimiz senelerde kasabaydı ve Belediye Başkanı tarafından yönetiliyordu. Nüfusu her geçen gün düştü ve bugün köy statüsüne döndük. Daha kötüsüde şu ki yakın bir zamana kadar köyümüzde ilkokul ve ortaokul vardı ve öğrencilerimiz güvenli bir şekilde okula gidip gelebiliyorlardı. Şu anda okulumuzda maalesef öğrenci yetersizliği nedeniyle kapatıldı. Bu yüzden öğrencilerimizi aileleri çevre köylere göndermek zorunda kaldılar. Bu da demek oluyor ki köyümüze, mirasımıza, toprağımıza bakmazsak bu köyün varisleri olarak elimizden geleni yapmaz ve sahip çıkmazsak inanın bu güzel köyümüz de maalesef harabeye döner, yok olup gider. Bu nedenle ben kendi şahsi menfaatim için değil, babamın, dedemin mirası olan köyümde muhtarı olarak köyümü daha çok güzelleştirip, büyütmek için ve çok çalışacağım. Bunun içinde 31 Mart seçimlerinde köydeki bütün hemşehrilerimden destek bekliyorum. Aday olduğum günden bu yana köyümde çalmadık kapı, öpülmedik el bırakmadık. Devletin her imkanı köyümün imkanıdır. Elimden ne geliyorsa köylülerim için buradayım."  (HABER:İLKNUR ÖNCÜ)