TÜRKİYE Futbol Federasyonu (TFF) 2.Lig Beyaz grupta 2.haftayı Afyonspor beraberliği ile kapatan Kırşehirspor, Pazar günü kendi sahasında oynayacağı Diyarbekirspor maçın hazırlıklarına devam ediyor. Takım, Pazar gününe kadar Diyarbekir maçıyla yatacak, Diyarbekirspor maçıyla kalkacak.

Erokspor yenilgisiyle sezona kötü bir giriş yapan Kırşehirspor, bu yenilgiyi unutturmak adına Afyonspor maçı büyük önem arz ediyordu.

Afyonspor karşısında ilk yarısı farklı, ikinci yarısı farklı bir karşılaşma oynayan Kırşehirspor, ilk galibiyetini alma peşinde.

Yeşil-beyazlı ekibimiz, Pazar günü kendi saha ve seyircisi önünde konuk edeceği Diyarbekirspor maçının hazırlıklarına Güneykent tesislerinde devam ediyor.

OSMAN KÖKSALDI, KONYA’DA… OSMAN KÖKSALDI, KONYA’DA…

Kırşehirspor, dün Teknik Direktör Ahmet Duman yönetiminde taktik ağırlıklı bir çalışma gerçekleştirdi. Saat 16.00’da başlayan antrenmana tam kadro katılan yeşil-beyazlı ekibimizde zorlu karşılaşma öncesi moraller yerinde. Antrenman öncesi kısa bir konuşma yapan Ahmet Duman, futbolculara Afyon maçındaki hataları, Diyarbekir maçının da önemi anlattı.

Tecrübeli teknik adamın konuşmalarının ardından ısınma hareketleri ile başlayan antrenman 5’e 2 top kapma, pas çalışmasıyla devam etti.

Takımı 2 gruba ayıran Ahmet Duman, ilk gruba taktik çift kale, ikinci gruba ise sağdan-soldan gelen ortalara gol çalışması yaptırdı.

Ayrı çalıştırdığı iki grubu tekrar birleştiren Kırşehirspor’un hocası, tam saha da çift kale maç yaptırdı. Çift kale maç sırasında oyunu sık sık durduran Ahmet Duman, görsel olarak yaptıkları hataları anlattı. Çift kale maçın ardından antrenman soğuma ve karın kası hareketleriyle sona erdi.

Kırşehirspor, bugün yapacağı antrenmanla Pazar günü evinde oynayacağı Diyarbekirspor maçının hazırlıklarını sürdürecek.

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)