SALON: Kındam Spor Salonu (Kırşehir)

Zonguldakspor, deplasmanda kayıp: 3-0 Zonguldakspor, deplasmanda kayıp: 3-0

SAHA HAKEMLERİ: Murat Yağlı**, Mustafa Sarısakal**

SAYI HAKEMİ: Osman Köksaldı*

KIRŞEHİR OSB: Duygu Nur Kaygusuz**, Nisa Nur Kaygusuz**, Aleyna Bodur**, Sıla Biçer**, Hatice Çal**, Medine Yücesan**

HAYRİYE KIMÇAK AND. LİSESİ: Azra Altıparmak**, Ebrar Ata**, Rümeysa Kozanhan**, Tuana Su Tuna**, Bersu Güzel**, Seval Ekici**, Rümeysa Akdemir**, Esma Ünsal**, Ayşegül Kurt**

İLK YARI SONUCU: 1-0 (Hayriye Kımçak)

MAÇ SONUCU: 1-0 (Hayriye Kımçak)

GOL: Duygu Nur Kaygusuz k.k (Hayriye Kımçak)

LİSELER arası genç kızlar Futsalda (Salon Futbolu) İl Birinciliğinde yar final karşılaşmasında Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi ile Kırşehir OSB karşı karşıya geldi. Mücadelenin sonucunu 1.dakikada atılan gol belirledi ve Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi finale yükseldi.

A Grubu’nu 2 galibiyetle bitiren Kırşehir OSB ile B Grubu’nu 2.sırada bitiren Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi karşı karşıya geldi.

Kındam Spor Salonu’nda oynanan ve Murat Yağlı ile Mustafa Sarısakal’ın birlikte yönettiği maça etkili başlayan taraf Hayriye Kımçak olurken, golüde daha ilk dakikada buldu.

Mücadelenin henüz 1.dakikasında Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi takımı serbest vuruş kazandı. Rümeysa Akdemir’in kullandığı serbest vuruştan gelen topa Duygu Nur Kaygusuz’un kendi kalesine attığı golle Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi 1-0 öne geçti.

Erken yediği golün şokunu üzerinden atmak isteyen Kırşehir OSB, ataklarını sıklaştırarak rakip kalede daha fazla görülen taraf olurken, karşısında sert savunma yapan Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi defansını geçmekte zorlandı.

İlk yarı 1-0 Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi’nin üstünlüğü ile sona erdi.

Karşılaşmanın 2.yarısında da her iki takım birbirine üstünlük kuramayınca mücadelenin sonucunu ilk yarının 1.dakikasında atılan gol belirledi ve Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi, güçlü rakibi Kırşehir OSB’yi 1-0’lık skorla mağlup ederek finale yükseldi.

Hayriye Kımçak’ın finalde rakibi Kırşehir Spor Lisesi oldu.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)