Kırşehir Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında şair yazar Haydar Ergülen’i 17 Aralık 2022 Cumartesi günü okurlarıyla buluşturuyor.

Kırşehir Belediyesi Edebiyat etkinlikleri kapsamında, 17 Aralık 2022 Cumartesi günü saat 15:00’te Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde şair yazar Haydar Ergülenile,moderatörlüğünü Kırşehir Belediyesi Basın Sorumlusu şair-yazar Soner Demirbaş’ın yapacağı “Neşet ile Gönül” konulu bir söyleşi ve imza günü programı gerçekleştirilecek.

17 Aralık 2022 Cumartesi günü Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde şair yazar Haydar Ergülen ile imza günü ve söyleşi programı gerçekleştireceklerini belirten Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, göreve geldikleri günden beri Kırşehir’in her alanda gelişimi noktasında projeleri ve çalışmaları hayata geçirdiklerini ifade ederek, kültür sanat alanında da birçok çalışmaya imza attıklarını ifade etti.

Başkan Ekicioğlu, geçtiğimiz Aralık ayında Kırşehir Kitap Günleri kapsamında şair Ahmet Telli’yi; Mart ayında ise şair yazar Şükrü Erbaş ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ Genel Yayın Yönetmeni şair-yazar Ahmet Bozkurt’la “Diyar-ı Kalp’ten Gönül Dağı’na Şiir ve Hayat” konulu bir söyleşi gerçekleştirdiklerini hatırlatarak bu tür söyleşi ve imza günleri programlarını hayata geçirmeye devam edeceklerini söyledi.

Kırşehir’de Nevruz Bayramı kutlandı Kırşehir’de Nevruz Bayramı kutlandı

Başkan Ekicioğlu, “Kitap okuma alışkanlığı ve okuma oranının yüksek olduğu tarih ve kültür şehri Kırşehir’imizde okurların yayınevleri aracılığıyla kitaplarla ve yazarlarla buluşması noktasında biz de Kırşehir Belediyesi olarak birçok etkinliğe imza attık. 2-14 Aralık 2021 tarihleri arasında yaptığımız ve büyük ilgi gören Kitap Günlerinin ardından bu yıl 13-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında Kırşehir Kitap Günleri’nde birbirinden değerli yazarları konuk ederek hemşehrilerimizle buluşturduk. Bu tür programlara bundan sonra da belirli aralıklarla devam edeceğimizi belirtmek isterim. Tüm şiir severleri 17 Aralık 2022 Cumartesi günü saat 15.00’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde şair yazar Haydar Ergülen ile yapılacak olan söyleşi ve imza günü programına bekliyorum.” dedi. (HABER MERKEZİ)