Bölgemize bağlı illerde sıcaklıkların, 21.09.2022  yarından itibaren başlamak üzere kademeli olarak düşerek, hafta ortasından itibaren yağışlarla birlikte hissedilir derecede azalacağı ve mevsim normallerinin altına gerileyeceği tahmin ediliyor.

Kırşehir Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, yağışların Çarşamba gününden itibaren yer yer kuvvetli olmak üzere Bölge genelinde görülmesi bekleniyor. Serin ve yağışlı havanın önümüzdeki hafta başına kadar etkili olacağı, hava sıcaklıklarının ise mevsim normallerinin 4 ila 9 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi’nin 19 Eylül 23 Eylül tarihleri arasındaki değerlendirmesine göre Kırşehir’de hava sıcaklığı 30 derece ile 21 derece arasında seyretmesi bekleniyor. Komşu illerden Kayseri’de 30 ile 20 dere, Nevşehir’de 27 ile 18, Sivas’ta 28 ile 21 ve Yozgat’ta 25 ile 16 derece olması tahmin ediliyor.

Ani sıcaklık değişimleri ve kuvvetli meteorolojik hadiseler ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınlayacağı hava tahmin raporları ve meteorolojik uyarıların dikkatle takip edilmesi istendi. (HABER MERKEZİ)