Son 3 ay içerisinde Kırşehir’deki tek hastane olan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan 4 göğüs hastalıkları uzmanından 3'ü ayrıldı. Kasım ayında bir uzman istifa edip üniversiteye geçti, icap tutmayı reddeden profesör afiliye hastanede sözleşme imzalamadı. Yarın itibariyle bir doktor da istifa edip özele geçmek suretiyle ayrıldı.

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde viral salgın döneminde tek 1 tane mecburi hizmet için burada olan doktor kalmıştı ki o da senelik izne ayrıldı. Dolayısıyla hastanede göğüs Hastalıkları uzmanı kalmadı.

Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan doktor sorunu yaklaşık 7 ay önce burada görev yapan doktorların ve diğer görevlilerinin önce AK Parti İl Başkanına, İl Sağlık Müdürüne, Milletvekiline ve hatta Sağlık Bakanı’na dahi iletilerek, yeni doktorların gelmesi yönünde talepler iletilmesine rağmen 114.Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası ile icap tutamayan birisi atandı.

Hastaların icap tutulmayan günlerde ilgili diğer bölümlere danışıldığı ve bu nedenle heyet hastalarının mağdur olduğu bildirilirken, hastanede yaşanan sorunların ve sıkıntıların atık giderilerek Kırşehir’de göğüs hatalıkları uzmanı doktor ihtiyacının biran önce giderilerek halkın mağdur edilmemesi ve çevre illere gitmeden tedavilerini Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapmalarının sağlanması isteniyor.

Ayrıca Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bazı branşlarda doktor ihtiyacının bulunduğu ve bunların zaman geçirilmeden karşılanması gerekiyor.

RTÜK, reklamlarla ilgili "daha sıkı denetim" kararı aldı RTÜK, reklamlarla ilgili "daha sıkı denetim" kararı aldı

Hastanede yaşanan bu sorunların çözümü için büyük çaba harcayan Hastane Başhekimi Doç. Dr. Süleyman Ersoy’un bu taleplerinin biran önce yerine getirilmemesi halinde bu sorunların daha büyük boyutlara çıkacağı, mevcut görev yapan doktorlara sahip çıkılıp, yaşadıkları sıkıntıların çözümlenmemesi halinde hastanede tedavi olmanın güçleşeceği ve sorunun büyük boyutlara ulaşacağı dillendiriliyor. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)