Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Polikliniği içerisine 1-7 Ekim Emzirme Haftası nedeniyle stant kuruldu.

Annelerin bilgilendirildiği stantı Hastane Başhekimi Doç. Dr. Süleyman Ersoy, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Emine Başdoğan, Kalite ve Destek Müdürü Muammer Gül ve müdür yardımcıları ziyaret etti.

         Başhekim Doç. Dr. Süleyman Ersoy, yaptığı açıklamada, “Anne sütü, bebeğin sağlıklı büyümesi ve gelişmesini sağlayan en uygun besindir. Anne sütü ilk 6 ay boyunca bebeğin tüm besin öğesi gereksinmelerini karşılaması, kolayca sindirilebilmesi ve çeşitli hastalıklara karşı koruması açısından eşsizdir. Ayrıca, anne sütü canlı hücreler, hormonlar, aktif enzimler, antikorlar gibi pek çok benzersiz bileşenleri içeren dinamik bir besindir. Kurduğumuz bu stant sayesinde çalışanlarımız tarafından anneler bilgilendirilecek” dedi.

AK Parti Kırşehir İl Başkanı  Ünsal, iş yerleri fırtınada  hasar gören esnafla görüştü AK Parti Kırşehir İl Başkanı Ünsal, iş yerleri fırtınada hasar gören esnafla görüştü

         Stant hakkında bilgiler veren Laktasyon ve Relaktasyon Birimi Emzirme Danışmanları Kiraz Erbaş ve Tuğba Çalışkan, etkinliğe verdiği destekten dolayı Başhekimi Ersoy’a teşekkür etti. (HABER MERKEZİ)