Karadeniz’de yaşanan hamsi bolluğu Kırşehir’deki tezgâhlara yansıdı.15-20 gün önce kilosu 40-50 liradan satılan hamsinin kilosu 10 liradan satılmaya başladı.

Şehrimiz Eski Kasaplar Çarşısı civarında faaliyet gösteren Kırşehir Balıkçısı Muzaffer Baba, bazı balıkçı tezgâhlarda 40-50 liradan satılan hamsiyi 10 liraya sattıkları için yoğun talep aldıklarını belirterek, “Kırşehir’de vatandaşımız pahalı olması nedeniyle kırmızı et ve tavuk eti yiyemiyor. Biz de vatandaş şu kış mevsiminde hiç olmazsa balık yesin diyerek 10 liraya hamsi satıyoruz. Tabi bizim bu fiyatlar vatandaşların da ilgisine neden oluyor. Biz fiyatlarımızı 10 liraya indirince balık satan bazı marketler ile balıkçılar da aynı fiyata satmaya başladılar” ifadelerini kullandı.

“Veda Baladı” oyunu Kırşehir’de sahnelenecek “Veda Baladı” oyunu Kırşehir’de sahnelenecek

Kırşehir’de hamsinin 10 liraya indiğini gören vatandaşlar bir kilo yerine 2-3 kilo hamsi almayı tercih ediyor. Bir kısmını hemen yiyeceklerini, bir kısmını da buzdolaplarına koyarak daha sonra yemeyi düşündüklerini belirten vatandaşlar, 10 liraya hamsi satan balıkçılara da teşekkür ettiler. (HABER: SALİH HANÇER)