Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü öncülüğünde Halk Eğitimi Merkezlerince düzenlenen genel, meslekî ve teknik kurslarda, vatandaşların kişisel ve meslekî bilgi ve deneyimleri artırılarak sosyal duruş veya ekonomik değer kazanımlarına katkıda bulunulmak amacıyla “her zaman, her yerde, herkese eğitim” ilkesiyle yürütülen faaliyetler kapsamında Bakanlıkça belirlenen onlarca alanda, yüzlerce kurs programı vatandaşların talep ve tercihi doğrultusunda açılıyor.

Bu kapsamda Kırşehir’de Halk Eğitimi Merkezlerince, 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren 1.628 kurs açıldı ve bu kurslardan 37 bin 582 kursiyer yararlandı.

Bu kursların birçoğu istihdama yönelik kursları olduğu belirtilen Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Öğrenen topluma dönüşüm sürecinde beşikten mezara kadar rehberlik hizmeti sunan; bireyin bilgi, şuur ve yetkinliklerini geliştirerek insanlığın kalkınmasında sorumluluk almasını destekleyen; belgelendirilebilen, izlenebilen kaliteli eğitimler sunmak amacıyla çalışmalarına devam eden halk eğitimi merkezlerimiz yeni açılacak kurslara kursiyerlerimizi beklemektedir” denildi. (HABER MERKEZİ)

​ Kadın girişimcilere kooperatifçilik eğitimi verildi ​ Kadın girişimcilere kooperatifçilik eğitimi verildi