KIRŞEHİR Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü İl ve İlçe Spor merkezleri kapsamında açılan yaz spor okullarının ardından Kırşehirli gençler spor yapmaya devam ediyor.

Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından bu yaz birçok sportif etkinlik ve aktivite düzenlenirken Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde (GHSİM) sporcular ve gençler de farklı branşlarda hafta sonları spor yapma fırsatı buluyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde başlatılan Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ nün yürüttüğü ‘Yaz Spor Okulları’ projesine Kırşehir’de yaz okullarında eğitimler devam ediyor.

KIRŞEHİRSPOR NEREYE?: 0-3 KIRŞEHİRSPOR NEREYE?: 0-3

Okulların tatile girmesiyle birlikte il ve ilçe spor merkezlerine kaydolanların sayısında büyük artış yaşanırken Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ nün desteğiyle ‘Yaz Spor Okulları’ projesi kapsamında Mucurlu gençler, İlçe Spor Merkezlerinde ‘Masa Tenisi’ antrenmanı çalışmalarına katıldı.

Eğitmenler öncülüğünde gerçekleşen masa tenisi antrenmanı taktik ve teknik bilgilerin verilmesiyle başladı. Antrenmanda eğitim gören genç sporcular, yapılan maçlar ile uygulamalı olarak öğrendiklerini pekiştirme imkanı buldu. Öğrenci velilerinin de ilgi ile izlediği antrenmanlar keyifli anlara sahne olurken, anne ve babalar çocuklarının güvenli ve huzurlu bir ortamda spor yapma imkanı bulmalarından ötürü mutluluk duyduklarını dile getirdi.

İl ve İlçe müdürlüklerince, tatilde gençlerin zamanlarını boş geçirmemeleri için alanlarında uzman antrenörler eşliğinde, çocuklar ve gençler için birçok spor branşında eğitim veriliyor. Spora yönlendirilen gençlerin fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamanın yanında onların yazı dolu dolu geçirmeleri sağlanıyor. Yaz spor okulları binlerce çocuğa hizmet verecek şekilde planlanırken, çocukların ve gençlerin daha güçlü ve sağlıklı olarak topluma kazandırılması amaçlanıyor.

Kırşehir GHSİM ve İlçe Müdürlükleri, Kırşehirli ailelere çağrıda bulunarak, gençlerin ve çocukların İl ve İlçe Spor Merkezleri’ndeki Yaz Spor Okullarına kayıt yaptırılması konusunda teşvik edilmesini, gençlere sevdikleri spor branşında kendilerini kanıtlamalarına imkan sağlayıp ders ve sınav yoğunluğunda rahatlamaları için yardımcı olmalarını önerdi.

İl Gençlik Müdürlüğünden yapılan duyuruda, tüm Kursların ücretsiz olduğu Yaz Spor Okulları’nın projeleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyen vatandaşların, Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Servisine başvuru yapmalarının yeterli olacağı bilgisi verildi.

(HABER: SALİH HANÇER)