Kırşehir Hacı Fatma Anadolu Lisesi 11-20 Nisan 2023 tarihleri arasında Almanya Remsched’a gezi düzenledi.

Konuyla ilgili bilgi veren Köşe Yazarımız Osman İlhan’ın arkadaşının oğlu 11’ci sınıf öğrencisi Ahmet Metin 11-20 Nisan 2023 tarihleri arasında Almanya Remsched’a gezi düzenlediklerini belirterek şunları söyledi:

Meslek liseleri, yılın ilk 4 ayında ekonomiye  1 milyar 349 milyon lira katkı sağladı Meslek liseleri, yılın ilk 4 ayında ekonomiye 1 milyar 349 milyon lira katkı sağladı

“Gezimizi okulumuz adına 10 öğrenci ve 2 öğretmenle gerçekleştirdik, çeşitli geziler ve ziyaretler yaptık. Kardeş şehir Remsched’a gittik burada bizleri çok iyi karşıladılar.  Remsched’in eyalet meclisi ile tarihi ve kültürel yerlerini gezdirdiler. Remsched Belediye Başkanı Mast-Weisz bizleri makamında kabul ederek yakından ilgilendi. Gezimiz Remsched basınında da yer aldı. Ayrıca Gertrud-Böumer Gymnasium’a davet ederek eğitim de verdiler. Her bakımdan güzel ve verimli geçen Almanya  Remsched gezimizde  Kırşehir Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi olarak bizde okulumuz ve Kırşehir hakkında bilgiler vererek bizlere göstermiş oldukları yakın ilgiden dolayı kendilerine teşekkür ederek Kırşehir’e davet ettik” dedi. (HABER: CEMRE BAYRAM)