Kırşehir Belediyesi Güzler Evcil Hayvan Parkı her mevsimde, özellikle çocuk ziyaretçilerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu yarın Kırşehir'de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu yarın Kırşehir'de

Güzler Evcil Hayvan Parkı’nda bulunan mevcut kanatlı kuşların yumurtaları da günübirlik toplanarak Kuluçka bölümüne alınıyor. Kuluçka bölümünde mevcut ısıda yaklaşık 22 gün bekletilen ve yumurtalardan çıkan kanatlı kuşların yavrularının beslenmeleri gerçekleştiriliyor. Ayda ortalama 700 kanatlı kuşun beslenip büyütülmesiyle belge karşılığı satışları da gerçekleştiriliyor.

              Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşılan Güzler Evcil Hayvanlar Parkı’ında çocuklara hayvan sevgisini aşılamak ve onlara canlılar dünyasını tanıtmak için uygun ve sağlıklı bir ortam hazırladıklarını ifade etti.

Hint Bülbülü, Örümcek Maymunu, Geyik, Ceylan, Midilli Atı, Kamerun Koyunu, Papağan ve birçok kanatlı kuş türünün bulunduğu Güzler Evcil Hayvanlar Parkı hafta sonları da dahil saat 16.30’a kadar ziyaret edilebiliyor. (HABER MERKEZİ)